Oficjalnie: Europa gospodarzem Worlds 2019

Worlds 2015 semifinals 1920x1080

Już za niespełna dwa dni rozpocznie się wielki finał tegorocznej edycji Mistrzostw Świata Worlds 2018. Jednak panowie z Riot Games już w swoich głowach snują wizję przyszłorocznych mistrzotw, dlatego też do publicznej informacji podano pierwszą, a zarazem jedną z najważniejszych informacji.

Okazuje się, że w 2019 roku mistrzostwa świata odbędą się w... Europie! Po trzech latach przerwy finały Worlds powrócą na stary kontynent. Przypomnijmy, że ostatnim razem Europa gościła najlepsze drużyny z całego świata w 2015 roku, kiedy to w Mercedes Arenie triumfowało SKT T1 Telecom.

Niestety na ten moment nie poznaliśmy dokładnych szczegółów, w których miastach odbędą się poszczególne fazy imprezy. Według wielu spekulacji mówi się, że organizatorzy mają na celowniku Warszawę lub Poznań, co w przypadku potwierdzenia tych rewelacji byłoby naprawdę wspaniałą niespodzianką dla polskich kibiców.

Na ten moment jednak wszystko to pozostaje w sferze domysłów. Pewne natomiast jest coś innego - dowiedzieliśmy się, gdzie zostanie rozegrany wielki finał. Otóż Riot Games po raz kolejny postawiło na AccorHotels Arena w Paryżu, gdzie organizowano finały EU LCS 2017.

Co ciekawe, poznaliśmy także regiony, które będą gościć mistrzostwa w latach 2020-2021. Otóż w 2020 roku, czyli na dziesięciolecie profesjonalnych rozgrywek League of Legends powędrujemy na daleki wschód, a konkretniej do państwa środka, czyli Chin. Z kolei w 2021 roku Worlds powrócą do Ameryki Północnej.

fot. LoL Esports

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Adrenalin Cyber League 2019
  Trwa
  Winstrike
  vs
  Vega Squadron
  Dota
  2019 ESL One Mumbai
  Trwa
  TEAM TEAM
  vs
  TNC
  Cs
  Copenhagen Games 2019
  Trwa
  Epsilon
  vs
  Movistar Riders
  Cs
  Copenhagen Games 2019
  Trwa
  Gambit Youngsters
  vs
  Tricked
  Cs
  Copenhagen Games 2019 Female
  Trwa
  Crowns fe
  vs
  plan-B fe

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki