Oficjalnie: Europa gospodarzem Worlds 2019

Worlds 2015 semifinals 1920x1080

Już za niespełna dwa dni rozpocznie się wielki finał tegorocznej edycji Mistrzostw Świata Worlds 2018. Jednak panowie z Riot Games już w swoich głowach snują wizję przyszłorocznych mistrzotw, dlatego też do publicznej informacji podano pierwszą, a zarazem jedną z najważniejszych informacji.

Okazuje się, że w 2019 roku mistrzostwa świata odbędą się w... Europie! Po trzech latach przerwy finały Worlds powrócą na stary kontynent. Przypomnijmy, że ostatnim razem Europa gościła najlepsze drużyny z całego świata w 2015 roku, kiedy to w Mercedes Arenie triumfowało SKT T1 Telecom.

Niestety na ten moment nie poznaliśmy dokładnych szczegółów, w których miastach odbędą się poszczególne fazy imprezy. Według wielu spekulacji mówi się, że organizatorzy mają na celowniku Warszawę lub Poznań, co w przypadku potwierdzenia tych rewelacji byłoby naprawdę wspaniałą niespodzianką dla polskich kibiców.

Na ten moment jednak wszystko to pozostaje w sferze domysłów. Pewne natomiast jest coś innego - dowiedzieliśmy się, gdzie zostanie rozegrany wielki finał. Otóż Riot Games po raz kolejny postawiło na AccorHotels Arena w Paryżu, gdzie organizowano finały EU LCS 2017.

Co ciekawe, poznaliśmy także regiony, które będą gościć mistrzostwa w latach 2020-2021. Otóż w 2020 roku, czyli na dziesięciolecie profesjonalnych rozgrywek League of Legends powędrujemy na daleki wschód, a konkretniej do państwa środka, czyli Chin. Z kolei w 2021 roku Worlds powrócą do Ameryki Północnej.

fot. LoL Esports

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  United Masters League
  17:00
  3DMAX
  vs
  LDLC
  Cs
  Pixel.bet Brawl: Nordic vs. Europe
  17:00
  x-kom
  vs
  NoChance
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  Pepega
  vs
  One Tricks
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  EZ Clap
  vs
  Swaglord Mastermind Alpha Genius Champions of the
  Cs
  United Masters League
  19:00
  AGO
  vs
  Red Reserve

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki