Oficjalnie: Polak w esportowej drużynie F1 Mercedesa!

Mtuync5qjd16t3zztv4 miijydrfeik6ewkibeyweiclhc0qvb05mtqkkzfqgwjhneb5j1nfkddssh4nds5 y2npf3yhrwm jr4

Niespełna miesiąc temu odbył się pierwszy w historii esportowy draft dla zespołów ze stawki F1, gdzie poznaliśmy wszystkich zawodników, którzy będą rywalizować w czasie F1 Pro Series, czyli esportowej wersji Mistrzostw Świata.

Przy tej okazji większość ze stajni zaprezentowała wszystkich swoich zawodników z wyjątkiem Mercedesa. Wielu z polskich kibiców oczekiwało tego, że w czasie draftu zobaczymy jednego z polaków, który miałby współpracować z właśnie Mercedesem. Niestety Niemiecki konstruktor przedstawił docelowo tylko jednego z graczy, natomiast przedstawiciele koncernu poinformowali, że w niedalekiej przyszłości firma zatrudni jeszcze jednego zawodnika.

Od tamtego momentu nie docierały do nas żadne nowe informacje w tej sprawie, aż do poniedziałku, kiedy to okazało się, że zespół zmienił swój plan i zamiast dwóch zawodników, postanowił zakontraktować aż czterech, co wywołało spore zaskoczenie. Również przy tej okazji pojawiło się sporo radości, wśród polskich fanów F1, bo okazuje się, że kontrakt z obecnie najlepszym zespołem Formuły 1 podpisał... Polak — Patryk Krutyj.

Warto w tym miejscu dodać, że Kurtyj pracuje z Mercedesem od początku 2017 roku, kiedy to podpisał z tym zespołem swój pierwszy kontrakt, wtedy też w roli młodego esportowego kierowcy. Jednak szybko polski kierowca otrzymał szansę występu i już w czasie edycji F1 Esports w Abu Zabi wziął udział w wyścigu, gdzie ostatecznie uplasował się na czternastej pozycji.

Jednak wspomniana przygoda była tylko krótkim epizodem w karierze polaka, jak informował sam Krutyj w marcu — cała jego kariera zależy teraz od jednego telefonu, telefonu z fabryki Mercedesa. Jak widać, występ w minionym roku, musiał na tyle usatysfakcjonować włodarzy stajni, że ci postanowili postawić właśnie na Kurtyja i wcielić go już w pełni oficjalnie do swojego zespołu.

Polak jako oficjalny członek zespołu Mercedesa otrzyma pełny dostęp do fabryki niemieckiego producenta, a także do całego zaplecza związanego z F1. Dodatkowo Kurtyj będzie na bieżąco współpracować z inżynierami wyścigowymi, analitykami, a także z samymi kierowcami zespołu — czterokrotnym mistrzem świata Lewisem Hamiltonem, a także z jego zespołowym partnerem Valtterim Bottasem.

fot. Patrick Krutyj/Mercedes-AMG F1

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Dota2 Rainbow Cup
  13:55
  Team Edition
  vs
  room310
  Leagueoflegends
  2019 LVP SuperLiga Orange Spring
  19:00
  x6tence
  vs
  Splyce Vipers
  Leagueoflegends
  2019 LVP SuperLiga Orange Spring
  20:00
  Vodafone Giants.Spain
  vs
  Penguins
  Cs
  ECS Season 7 Europe Week 2
  20:00
  LDLC
  vs
  Vitality
  Cs
  ECS Season 7 Europe Week 2
  20:30
  mousesports
  vs
  fnatic

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki