OpTic Gaming traci tytuł wicemistrza PUBG Invitational. Wszystko przez oszustwo jednego z graczy!

Optic gaming og green wall playerunknown battlegrounds roster team pubg esports 626x314

PUBG Invitational — impreza, która odbyła się w ostatni weekend lutego, zaoferowała nam wiele emocji i niespodzianek, w końcu był to pierwszy poważny turniej w PUBG organizowany w naszym kraju. Jak się okazuje niespodzianek nie koniec, bo niespełna dwa tygodnie od zakończenia imprezy wyszły na jaw bardzo zaskakujące rewelacje.

Otóż organizatorzy imprezy oskarżyli Iana „Bahawakę” Crowe’a, zawodnika OpTic Gaming o złamanie regulaminu, wykorzystując tym samym exploit pozwalający uzyskać mu przewagę w czasie jedno z pojedynków. Precyzując, chodzi o wykorzystanie „dziurawej ściany”, zawodnik, podchodząc do rogu w jednym z pokoi, wykorzystał błąd w teksturach, co pozwoliło mu obserwować co dzieje się na zewnątrz.

Jak wiemy w grach takich jak PUBG widoczność i rozeznanie terenu to podstawy, od któych zależy nasze zwycięstwo, dlatego też nie dziwi sposób, w jaki organizatorzy postanowili ukarać gracza za taki „występek". Jednak w tym przypadku kara nie dotyczy samego zawodnika, a całej drużyny — OpTic Gaming zostało pozbawione swoich punktów, co też oznaczało zabranie im drugiego miejsca i automatyczny spadek na piąte, przez co drużyna nie otrzyma 12 tysięcy dolarów, a zamiast tego zaledwie 5 tysięcy.

Przez zachowanie gracza OpTic Gaming, nowymi wicemistrzami Katowickiego turnieju zostali zawodnicy reprezentujący Cloud9, natomiast inna drużyna Noble Esports także ma się z czego cieszyć, ponieważ awansowali oni z 5 na 3 miejsce, zgarniając o 3 tysiące dolarów więcej.

Sporo osób zarzuca organizatorowi, że zawodnik mógł nieświadomie odkryć taki błąd, jednak jest to nie prawdą, aby móc wykorzystać taki exploit trzeba wykonać pewne kroki, a także odpowiednio się ustawić. Na zamieszczonym poniżej filmie doskonale widać, że sytuacja ta nie była przypadkowa, a Behawka dobrze wiedział, co robi.

1 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Alienware Liga Pro Gamers Club - SEP/18
  01:00
  DETONA
  vs
  C4
  Cs
  ESEA MDL Season 29 North America
  02:00
  Forty Six and 2
  vs
  AZIO
  Cs
  Alienware Liga Pro Gamers Club - SEP/18
  02:00
  Isurus
  vs
  Good Fellas
  Cs
  Alienware Liga Pro Gamers Club - SEP/18
  03:00
  Wild
  vs
  Imperial
  Cs
  ESEA MDL Season 29 North America
  03:00
  Swole Patrol
  vs
  Fam143

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki