OpTic Gaming traci tytuł wicemistrza PUBG Invitational. Wszystko przez oszustwo jednego z graczy!

Optic gaming og green wall playerunknown battlegrounds roster team pubg esports 626x314

PUBG Invitational — impreza, która odbyła się w ostatni weekend lutego, zaoferowała nam wiele emocji i niespodzianek, w końcu był to pierwszy poważny turniej w PUBG organizowany w naszym kraju. Jak się okazuje niespodzianek nie koniec, bo niespełna dwa tygodnie od zakończenia imprezy wyszły na jaw bardzo zaskakujące rewelacje.

Otóż organizatorzy imprezy oskarżyli Iana „Bahawakę” Crowe’a, zawodnika OpTic Gaming o złamanie regulaminu, wykorzystując tym samym exploit pozwalający uzyskać mu przewagę w czasie jedno z pojedynków. Precyzując, chodzi o wykorzystanie „dziurawej ściany”, zawodnik, podchodząc do rogu w jednym z pokoi, wykorzystał błąd w teksturach, co pozwoliło mu obserwować co dzieje się na zewnątrz.

Jak wiemy w grach takich jak PUBG widoczność i rozeznanie terenu to podstawy, od któych zależy nasze zwycięstwo, dlatego też nie dziwi sposób, w jaki organizatorzy postanowili ukarać gracza za taki „występek". Jednak w tym przypadku kara nie dotyczy samego zawodnika, a całej drużyny — OpTic Gaming zostało pozbawione swoich punktów, co też oznaczało zabranie im drugiego miejsca i automatyczny spadek na piąte, przez co drużyna nie otrzyma 12 tysięcy dolarów, a zamiast tego zaledwie 5 tysięcy.

Przez zachowanie gracza OpTic Gaming, nowymi wicemistrzami Katowickiego turnieju zostali zawodnicy reprezentujący Cloud9, natomiast inna drużyna Noble Esports także ma się z czego cieszyć, ponieważ awansowali oni z 5 na 3 miejsce, zgarniając o 3 tysiące dolarów więcej.

Sporo osób zarzuca organizatorowi, że zawodnik mógł nieświadomie odkryć taki błąd, jednak jest to nie prawdą, aby móc wykorzystać taki exploit trzeba wykonać pewne kroki, a także odpowiednio się ustawić. Na zamieszczonym poniżej filmie doskonale widać, że sytuacja ta nie była przypadkowa, a Behawka dobrze wiedział, co robi.

1 komentarzy

Mecze

 • Leagueoflegends
  League of Legends Championship Series Vietnam
  Trwa
  ROG Friends
  vs
  Gigabyte Adonis Marines
  Cs
  EGB Battles
  Trwa
  Sprout
  vs
  ALTERNATE aTTaX
  Leagueoflegends
  League of Legends Continental League
  Trwa
  Gambit Gaming
  vs
  Team Just
  Dota
  MDL Changsha Major
  Trwa
  Mad Lads
  vs
  OG
  Cs
  X-Bet.co Invitational
  Trwa
  Quantum Bellator Fire
  vs
  Singularity

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki