OpTic Gaming wygrywa StarLadder ImbaTV Invitational Season 5. Polacy kończą w grupie.

Optic gaming

Dzisiejszego dnia zakończył się minor w Kijowie, w turnieju brało udział 8 drużyn w tym Polska ekipa Team Kinguin. Wydarzenie trwało od czwartku, a pula nagród dla wszystkich drużyn wynosiła 300,000 dolarów i 300 punktów kwalifikacyjnych dla najlepszych czterech ekip.

Faza grupowa

W grupie A OpTic Gaming zagrało dwa świetne spotkania najpierw konsekwentnie, ale z pomysłem ograli drużynę Team Kinguin a w drugiej potyczce zdominowali VGJ.Thunder. Polacy po raz kolejny przegrali na ekipę Ukraińską FlyToMoon, która wcześniej wyeliminowała naszych reprezentantów z Epicenter. Ostatni mecz o drugie miejsce w grupie VGJ.Thunder rozegrało na FlyToMoon, we wcześniejszym spotkaniu lepsza okazała się ekipa „Fade” i tym razem również potwierdzili swoją lepszą dyspozycję, wygrywając 2:0.

Drugi koszyk został zaskakująco wygrany przez Vega Squadron, najpierw po trzech mapach zwyciężyli na drużynę SG e-sports a o pierwsze miejsce w grupie zawalczyli z Fnatic tutaj mecz był bardzo wyrównany i przede wszystkim długi, co bardzo cieszyło widownie, ostatecznie Vega Squadron zaskakująco wygrywa 2:0. Fnatic zajmuje drugie miejsce w grupie po zwycięstwie nad Natus Vincere w ostatnim meczu grupy B . Drużyna Ukraińska ciągle nie może znaleźć formy pomimo wymiany zawodnika z Virtus.pro nie potrafi wygrywać kluczowych spotkań ostatecznie tak prezentują się tabele grup.

 

 

Źródło: http://liquipedia.net/dota2/StarLadder/i-League_Invitational/5

Play-offy

Vega Squadron – VGJ.Thunder  0:2

Bardzo szkoda, że przy wejściu w etap play-offów Vega Squadron totalnie zgubiła rytm prezentujący wcześniej w grupie. VGJ.Thunder okazało się o wiele lepszą drużyną, pod każdym elementem gry łatwo ogrywając przeciwników i przechodząc do finału rozgrywek.

OpTic Gaming – Fnatic  2:1

Spotkanie bardzo przyjemne dla oka walka do samego końca i masa pomysłów na rozegranie potyczki. Pierwszą mapę wygrywa drużyna Fnatic po świetnym rozegraniu naga siren, widząc niemoc przeciwników w wyłączeniu postaci, postanowili, że zagrają ją w każdej potyczce. Niestety OpTic Gaming w kolejnych mapach świetnie się pozycjonowało i konsekwentnie broniło przed jej super umiejętnością, to zaowocowało wygraną. Fnatic oraz Vega Squadron za zajęcie 3-4 miejsc otrzymują 30,000 dolarów i 30 punktów kwalifikacyjnych.

VGJ.Thunder – OpTic Gaming  1:3

Wielki finał minora zaczął się bardzo obiecująco po ponad 60minutowej mapie VGJ.Thunder wygrywa pierwszą mapę dzięki świetnie rozegranego razora i terrorblade. Kolejne trzy mapy można podsumować efektem kuli śnieżnej, OpTic Gaming w każdym kolejnym spotkaniu grało coraz lepiej, nakręcali się szybko i przede wszystkim skutecznie. Dzięki takiemu obrotowi spraw sięgnęli po najwyższy stopień podium. VGJ.Thunder za zajęcie drugiego miejsca zgarniają 60,000 dolarów wraz z 65 punktami kwalifikacyjnymi. OpTic Gaming inkasuje 135,000 dolarów i 150 punktów kwalifikacyjnych. 

0 komentarzy