Ostateczny, polski skład na Overwatch World Cup 2018

Maxresdefault

Overwatch World Cup 2018 zbliża się do nas wielkimi krokami. Na imprezie nie mogło również zabraknąć reprezentacji Polski, chociaż do tej pory nie znaliśmy oficjalnego składu drużyny. Na szczęście okres oczekiwania jest już za nami.

„Długo kazaliśmy na to Wam czekać, ale już oficjalnie możemy się podzielić naszym składem :) nasz los w ich klawiaturach! Z tego miejsca też chcemy podziękować graczom, którym nie udało się, ale byli w tryoutach: jesteście świetni, grajcie dalej a za rok to Wasz nick może się tu pojawić!”

Wbrew pozorom obyło się bez większych zaskoczeń. No, z jednym wyjątkiem. W zespole zabraknie Mateusza „MATTH” Prymasa, który zdecydował, że nie weźmie udziału w Mistrzostwach Świata.

Powodem miała być polska społeczność Overwatch, odznaczająca się niezwykłą toksycznością. W świetle tych doniesień jest to całkowicie zrozumiałe, że MATTH, który miał praktycznie pewne miejsce w składzie, zrezygnował. Presja ze strony naszych widzów byłaby zbyt duża, a każde niepowodzenie długo wypominane.

To na szczęście jedyna, przykra wiadomość. Miejsce Mateusza zajął Michał „Redziok” Mingilewicz, który dopiero raczkuje, jeśli chodzi o profesjonalną scenę Overwatch. Miejmy nadzieję, że sobie poradzi.

Jeśli chodzi o pozostałych członków, to nasza reprezentacja w swoich szeregach będzie miała Karola „DANYE” Szcześniaka. Zawodnik ten powinien być znany widzom Overwatch Contenders, bowiem gra w składzie Copenhagen Flames.

Prócz niego zobaczymy Aleksandra „setrox” Radeckiego, Doriana „Xyzano” Olechnickiego, Jakuba „Duku” Andrzejaka oraz  Michała „DXTR” Wienceka. Na ławce rezerwowych zasiadać będzie Mateusz „Matwoj” Hołtyn. Lepiej zorientowani fani wiedzą, że praktycznie cały skład polskiej drużyny na Overwatch World Cup 2018 oparty został na składzie „Kolesiostwo”.

Nasza reprezentacja pojawi się podczas Overwatch World Cup 2018 już 21 września. Wtedy rozpocznie się francuska faza grupowa, gdzie zmierzymy się z Francją, Holandią, Niemcami, Wielką Brytanią oraz Włochami. Trzymajmy zatem kciuki za polski zespół!

1 komentarzy

Mecze

 • Cs
  StarSeries i-League Season 7 North America Qualifier
  Trwa
  eUnited
  vs
  Rogue
  Dota
  2018 World Electronic Sports Games
  Trwa
  TBD
  vs
  TNC
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  05:00
  MVP Space
  vs
  O2 Team
  Overwatch
  2018 LanStory Cup Hangzhou
  06:00
  Flag Gaming
  vs
  T1w
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  07:00
  GC Busan Wave
  vs
  Element Mystic

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki