Ostateczny, polski skład na Overwatch World Cup 2018

Maxresdefault

Overwatch World Cup 2018 zbliża się do nas wielkimi krokami. Na imprezie nie mogło również zabraknąć reprezentacji Polski, chociaż do tej pory nie znaliśmy oficjalnego składu drużyny. Na szczęście okres oczekiwania jest już za nami.

„Długo kazaliśmy na to Wam czekać, ale już oficjalnie możemy się podzielić naszym składem :) nasz los w ich klawiaturach! Z tego miejsca też chcemy podziękować graczom, którym nie udało się, ale byli w tryoutach: jesteście świetni, grajcie dalej a za rok to Wasz nick może się tu pojawić!”

Wbrew pozorom obyło się bez większych zaskoczeń. No, z jednym wyjątkiem. W zespole zabraknie Mateusza „MATTH” Prymasa, który zdecydował, że nie weźmie udziału w Mistrzostwach Świata.

Powodem miała być polska społeczność Overwatch, odznaczająca się niezwykłą toksycznością. W świetle tych doniesień jest to całkowicie zrozumiałe, że MATTH, który miał praktycznie pewne miejsce w składzie, zrezygnował. Presja ze strony naszych widzów byłaby zbyt duża, a każde niepowodzenie długo wypominane.

To na szczęście jedyna, przykra wiadomość. Miejsce Mateusza zajął Michał „Redziok” Mingilewicz, który dopiero raczkuje, jeśli chodzi o profesjonalną scenę Overwatch. Miejmy nadzieję, że sobie poradzi.

Jeśli chodzi o pozostałych członków, to nasza reprezentacja w swoich szeregach będzie miała Karola „DANYE” Szcześniaka. Zawodnik ten powinien być znany widzom Overwatch Contenders, bowiem gra w składzie Copenhagen Flames.

Prócz niego zobaczymy Aleksandra „setrox” Radeckiego, Doriana „Xyzano” Olechnickiego, Jakuba „Duku” Andrzejaka oraz  Michała „DXTR” Wienceka. Na ławce rezerwowych zasiadać będzie Mateusz „Matwoj” Hołtyn. Lepiej zorientowani fani wiedzą, że praktycznie cały skład polskiej drużyny na Overwatch World Cup 2018 oparty został na składzie „Kolesiostwo”.

Nasza reprezentacja pojawi się podczas Overwatch World Cup 2018 już 21 września. Wtedy rozpocznie się francuska faza grupowa, gdzie zmierzymy się z Francją, Holandią, Niemcami, Wielką Brytanią oraz Włochami. Trzymajmy zatem kciuki za polski zespół!

1 komentarzy

Mecze

 • Dota
  The Challenge Cup Season 3
  06:00
  iG Vitality
  vs
  MAX
  Cs
  ESL Pro League Season 9 China Closed Qualifier
  12:00
  5POWER
  vs
  Storm Rider
  Cs
  ESL Pro League
  Trwa
  AGO GAMING
  vs
  Team LDLC
  Sc
  Blazing Series May S1
  Trwa
  MacSed
  vs
  INnoVation
  Cs
  GG.BET Sydney Invitational
  19:15
  forZe
  vs
  Movistar Riders

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki