Overwatch APEX nie wystartuje z piątym sezonem przez Blizzarda

Ogn overwatch apex season 1

E-sport to nie tylko oficjalne turnieje, organizowane przez deweloperów danej gry. Jest sporo organizacji zajmujących się własnymi imprezami. O dziwo, część z nich jest niezwykle istotna i profesjonalne zespoły chętnie biorą w nich udział.

Na dniach rozpocznie się Overwatch League. Wielkie wydarzenie dla branży i Blizzarda, bowiem będzie to pierwszy, tak w pełni profesjonalny turniej. Całość robi wrażenie i pozwala wierzyć, że dzięki tej inicjatywie e-sport wejdzie na wyższy poziom.

Problem jednak w tym, że mamy już pierwszą ofiarę OL. Piąty sezon Overwatch APEX zostaje odwołany przez południowo-koreańskiego organizatora OGN. Firma ta znana jest w swoim kraju z organizowania największych turniejów, a do tego jest najpopularniejszym ich nadawcą.

Piąty sezon miał się rozpocząć, ale okazało się, że Blizzard planuje połączyć siły z konkurencyjną dla OGN firmą. Z tego powodu zdecydowano o niekontynuowaniu Overwatch APEX. Organizatorzy przepraszają fanów i uczestników za podjęcie takiej decyzji. Niemniej w świetle ostatnich wydarzeń w zasadzie nie mieli wyboru.

„We were notified that Blizzard was preparing a competition with another broadcast. Until that notification, OGN had been preparing for the next Overwatch APEX season, so we are very regretful.”

Co śmieszniejsze, OGN było gotów dostosować Overwatch APEX do nowych warunków i wymagań Blizzarda. Głównie po to, by ich turniej nie konkurował z Overwatch League. Zawsze traktowali Zamieć jako ważnych partnerów biznesowych, dlatego byli na nich otwarci. Przy takim podejściu nie mogli jednak ciągnąć tego dalej.

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Alienware Liga Pro Gamers Club - SEP/18
  01:00
  DETONA
  vs
  C4
  Cs
  ESEA MDL Season 29 North America
  02:00
  Forty Six and 2
  vs
  AZIO
  Cs
  Alienware Liga Pro Gamers Club - SEP/18
  02:00
  Isurus
  vs
  Good Fellas
  Cs
  Alienware Liga Pro Gamers Club - SEP/18
  03:00
  Wild
  vs
  Imperial
  Cs
  ESEA MDL Season 29 North America
  03:00
  Swole Patrol
  vs
  Fam143

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki