Overwatch APEX nie wystartuje z piątym sezonem przez Blizzarda

Ogn overwatch apex season 1

E-sport to nie tylko oficjalne turnieje, organizowane przez deweloperów danej gry. Jest sporo organizacji zajmujących się własnymi imprezami. O dziwo, część z nich jest niezwykle istotna i profesjonalne zespoły chętnie biorą w nich udział.

Na dniach rozpocznie się Overwatch League. Wielkie wydarzenie dla branży i Blizzarda, bowiem będzie to pierwszy, tak w pełni profesjonalny turniej. Całość robi wrażenie i pozwala wierzyć, że dzięki tej inicjatywie e-sport wejdzie na wyższy poziom.

Problem jednak w tym, że mamy już pierwszą ofiarę OL. Piąty sezon Overwatch APEX zostaje odwołany przez południowo-koreańskiego organizatora OGN. Firma ta znana jest w swoim kraju z organizowania największych turniejów, a do tego jest najpopularniejszym ich nadawcą.

Piąty sezon miał się rozpocząć, ale okazało się, że Blizzard planuje połączyć siły z konkurencyjną dla OGN firmą. Z tego powodu zdecydowano o niekontynuowaniu Overwatch APEX. Organizatorzy przepraszają fanów i uczestników za podjęcie takiej decyzji. Niemniej w świetle ostatnich wydarzeń w zasadzie nie mieli wyboru.

„We were notified that Blizzard was preparing a competition with another broadcast. Until that notification, OGN had been preparing for the next Overwatch APEX season, so we are very regretful.”

Co śmieszniejsze, OGN było gotów dostosować Overwatch APEX do nowych warunków i wymagań Blizzarda. Głównie po to, by ich turniej nie konkurował z Overwatch League. Zawsze traktowali Zamieć jako ważnych partnerów biznesowych, dlatego byli na nich otwarci. Przy takim podejściu nie mogli jednak ciągnąć tego dalej.

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  WESG
  03:05
  Rock.Y
  vs
  Team Hellas
  Cs
  WESG
  03:05
  TeamOne
  vs
  Russia
  Dota
  WESG
  03:05
  paiN Gaming
  vs
  Russia
  WESG
  03:10
  Fujitora
  vs
  LUKER
  Sc
  WESG
  03:10
  Maru
  vs
  Dark

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki