Overwatch League będzie większe i lepsze w przyszłym roku

A0glz16nompw1539132258167

Overwatch League powróci w wielkim stylu do Blizzard Arena Los Angeles już w czwartek, 14 lutego, kiedy to liga rozpocznie sezon 2019, w którym udział weźmie aż 20 drużyn reprezentujących miasta.

W nowym sezonie do ligi dołączy osiem drużyn, które trafią do dwóch dywizji:

 • Dywizja atlantycka poszerzy się o Paryż, Toronto, Atlantę i Waszyngton D.C., które dołączą do zespołów Boston Uprising, Florida Mayhem, Houston Outlaws, London Spitfire, New York Excelsior oraz Philadelphia Fusion.
 • Dywizja pacyficzna zostanie poszerzona o Vancouver, Chengdu, Kanton i Hangzhou, które dołączą do drużyn Dallas Fuel, Los Angeles Gladiators, Los Angeles Valiant, San Francisco Shock, Seoul Dynasty oraz Shanghai Dragons.

W 2019 roku każda z 20 drużyn rozegra 28 meczów podzielonych na cztery etapy trwające po pięć tygodni. Oznacza to siedem meczów każdej z drużyn przypadających na jeden etap. Chcąc pomóc im w utrzymaniu wysokiej formy, a także dać możliwość powrotów do miast, które reprezentują, przygotowano specjalny harmonogram. Zgodnie z nim niektóre zespoły będą rozgrywać zero, jeden lub dwa mecze w tygodniu, dzięki czemu gracze zyskają więcej wolnego czasu.

Po etapach 1, 2 i 3 wciąż będą rozgrywane finały etapów. Najlepsze 8 drużyn z każdego etapu wejdzie do finałów etapu, które zostaną rozstawione w drabince play-off. Bazując na bilansach drużyn w danym etapie, zwycięzcy z poszczególnych dywizji zostaną rozstawieni na miejscach 1 i 2, zaś pozostałe miejsca zajmie sześć najlepszych drużyn po danym etapie.

Przerwa All-Star zostanie przesunięta na środek sezonu zasadniczego, a dokładniej pomiędzy etapy 2 i 3, co zapewni zawodnikom dłuższą przerwę.

Play-offy również ewoluują. Podobnie jak w sezonie inauguracyjnym mistrzowie dywizji, a także kolejne cztery najlepsze zespoły, niezależnie od dywizji, awansują do fazy play-off. Jednak w tym roku do play-offów wejdą dwa dodatkowe zespoły wyłonione przez turniej eliminacyjny, który zostanie rozegrany po etapie 4. Drużyny plasujące się na miejscach od 7. do 12. w łącznej tabeli zmierza się w emocjonujących starciach, w których przegrany zespół zostaje wyeliminowany.

Więcej informacji na temat sezonu 2019 otrzymamy wkrótce.

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  WESG 2018 SEA Finals
  Trwa
  TNC
  vs
  Alpha Red
  Cs
  ESEA MDL Season 29 Australia Relegation
  Trwa
  R!OT
  vs
  this n that
  Leagueoflegends
  2018 ESL Meisterschaft Winter
  Trwa
  EURONICS
  vs
  Aequilibritas
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders CN Season 3
  Trwa
  Future Group
  vs
  Alter-Ego
  Dota
  MegaFon Dota 2 Champions League Season 2
  13:00
  Spirit
  vs
  Alliance

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki