Overwatch League dodaje nowe drużyny z Londynu i Los Angeles

Ow 20170327 league

Zarząd Overwatch League ogłosił sprzedaż licencji nowym drużynom. Jack Etienne, założyciel organizacji e-sportowej Cloud9, stworzy zespół w Londynie. Stan i Josh Kroenke, liderzy branży sportowej, stworzą zespół w Los Angeles.

Overwatch League to pierwsza globalna liga e-sportowa z drużynami reprezentującymi całe miasta, która obejmie rozgrywki zawodowe na światowym poziomie w Overwatch. W zeszłym miesiącu zarząd ligi ogłosił sprzedaż licencji pierwszym siedmiu drużynom – należącym do przedsiębiorców oraz organizacji z branży sportowej, e-sportowej i technologicznej – które reprezentować będą miasta na całym świecie, od Bostonu po Szanghaj. Dzisiejsza wiadomość oznacza, że liga obejmie drużyny z Azji, Europy oraz Ameryki Północnej, w tym dwa zespoły z Los Angeles.

Start Overwatch League zaplanowany jest na koniec tego roku. Oficjalne okienko na podpisanie kontraktu z zawodnikami na sezon pierwszy rozpoczęło się 1 sierpnia i potrwa do 30 października 2017. Szczegóły dotyczące kontraktów, wynagrodzeń i świadczeń zostały już ogłoszone – gracze zarabiać będą minimum 50 000 dolarów rocznie, ponadto zostanie między nich rozdzielone przynajmniej 50% dodatkowych zysków wypracowanych przez drużyny z tytułu awansu do play-offów i za udział w innych wydarzeniach ligowych. Drużyny muszą zapewnić graczom ubezpieczenia zdrowotne, plany emerytalne i rentowe, jak również zakwaterowanie i miejsce do treningów na czas trwania sezonu, które będą spełniać profesjonalne standardy wyznaczone przez zarząd Overwatch League.

Więcej informacji na temat formatu oraz harmonogramu rozgrywek, jak również nowych drużyn, poznamy w nadchodzących miesiącach.

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  ESL
  Trwa
  aAa
  vs
  Vexed
  Cs
  Lootbet Cup
  Trwa
  Red Reserve
  vs
  Team Spirit
  Cs
  LOOT.BET Nations Elite Esports Cup
  Trwa
  GODSENT
  vs
  AGO GAMING
  Cs
  OMEN by HP ComicCon Bulgaria
  Trwa
  Squared
  vs
  proWince
  StarLadder ProSeries
  Trwa
  ShtanUdachi
  vs
  harleen

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki