Overwatch League dodaje nowe drużyny z Londynu i Los Angeles

Ow 20170327 league

Zarząd Overwatch League ogłosił sprzedaż licencji nowym drużynom. Jack Etienne, założyciel organizacji e-sportowej Cloud9, stworzy zespół w Londynie. Stan i Josh Kroenke, liderzy branży sportowej, stworzą zespół w Los Angeles.

Overwatch League to pierwsza globalna liga e-sportowa z drużynami reprezentującymi całe miasta, która obejmie rozgrywki zawodowe na światowym poziomie w Overwatch. W zeszłym miesiącu zarząd ligi ogłosił sprzedaż licencji pierwszym siedmiu drużynom – należącym do przedsiębiorców oraz organizacji z branży sportowej, e-sportowej i technologicznej – które reprezentować będą miasta na całym świecie, od Bostonu po Szanghaj. Dzisiejsza wiadomość oznacza, że liga obejmie drużyny z Azji, Europy oraz Ameryki Północnej, w tym dwa zespoły z Los Angeles.

Start Overwatch League zaplanowany jest na koniec tego roku. Oficjalne okienko na podpisanie kontraktu z zawodnikami na sezon pierwszy rozpoczęło się 1 sierpnia i potrwa do 30 października 2017. Szczegóły dotyczące kontraktów, wynagrodzeń i świadczeń zostały już ogłoszone – gracze zarabiać będą minimum 50 000 dolarów rocznie, ponadto zostanie między nich rozdzielone przynajmniej 50% dodatkowych zysków wypracowanych przez drużyny z tytułu awansu do play-offów i za udział w innych wydarzeniach ligowych. Drużyny muszą zapewnić graczom ubezpieczenia zdrowotne, plany emerytalne i rentowe, jak również zakwaterowanie i miejsce do treningów na czas trwania sezonu, które będą spełniać profesjonalne standardy wyznaczone przez zarząd Overwatch League.

Więcej informacji na temat formatu oraz harmonogramu rozgrywek, jak również nowych drużyn, poznamy w nadchodzących miesiącach.

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  WESG
  03:05
  Rock.Y
  vs
  Team Hellas
  Cs
  WESG
  03:05
  TeamOne
  vs
  Russia
  Dota
  WESG
  03:05
  paiN Gaming
  vs
  Russia
  WESG
  03:10
  Fujitora
  vs
  LUKER
  Sc
  WESG
  03:10
  Maru
  vs
  Dark

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki