Overwatch League dodaje nowe drużyny z Londynu i Los Angeles

Ow 20170327 league

Zarząd Overwatch League ogłosił sprzedaż licencji nowym drużynom. Jack Etienne, założyciel organizacji e-sportowej Cloud9, stworzy zespół w Londynie. Stan i Josh Kroenke, liderzy branży sportowej, stworzą zespół w Los Angeles.

Overwatch League to pierwsza globalna liga e-sportowa z drużynami reprezentującymi całe miasta, która obejmie rozgrywki zawodowe na światowym poziomie w Overwatch. W zeszłym miesiącu zarząd ligi ogłosił sprzedaż licencji pierwszym siedmiu drużynom – należącym do przedsiębiorców oraz organizacji z branży sportowej, e-sportowej i technologicznej – które reprezentować będą miasta na całym świecie, od Bostonu po Szanghaj. Dzisiejsza wiadomość oznacza, że liga obejmie drużyny z Azji, Europy oraz Ameryki Północnej, w tym dwa zespoły z Los Angeles.

Start Overwatch League zaplanowany jest na koniec tego roku. Oficjalne okienko na podpisanie kontraktu z zawodnikami na sezon pierwszy rozpoczęło się 1 sierpnia i potrwa do 30 października 2017. Szczegóły dotyczące kontraktów, wynagrodzeń i świadczeń zostały już ogłoszone – gracze zarabiać będą minimum 50 000 dolarów rocznie, ponadto zostanie między nich rozdzielone przynajmniej 50% dodatkowych zysków wypracowanych przez drużyny z tytułu awansu do play-offów i za udział w innych wydarzeniach ligowych. Drużyny muszą zapewnić graczom ubezpieczenia zdrowotne, plany emerytalne i rentowe, jak również zakwaterowanie i miejsce do treningów na czas trwania sezonu, które będą spełniać profesjonalne standardy wyznaczone przez zarząd Overwatch League.

Więcej informacji na temat formatu oraz harmonogramu rozgrywek, jak również nowych drużyn, poznamy w nadchodzących miesiącach.

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Eleague
  Trwa
  Vega Squadron
  vs
  Renegades
  Leagueoflegends
  2018 North America Academy League Summer
  Trwa
  Cloud9 Academy
  vs
  Echo Fox Academy
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Vision
  vs
  FYB
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Forty Six and 2
  vs
  Really Old People
  Cs
  WESG
  05:45
  EMC
  vs
  Recca

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki