Post thumbnail

Wczorajszego dnia zakończył się minor Perfect World Masters była to dla niektórych rozgrzewka przed nadchodzącym majorem Dream League Season 8, a dla jeszcze innych pierwszy sprawdzian z profesjonalną sceną e-sportową. Minor rozgrywany był w Szanghaju, dla zwycięzców turnieju przewidziana została nagroda 150 000 dolarów wraz z 150 punktami kwalifikacyjnymi.

Play-offy

Ćwierćfinały

Team Secret – compLexity    2:1

Od samego początku tego turnieju miałem wrażenie, że Team Secret gra zupełnie inaczej, nie byli tak pewni swoich decyzji na polu bitwy, do czego nas przyzwyczaili. Mimo to po słabym początku wygrywają z formacją compLexity, które prezentowało się solidnie jednak nie wystarczająco, aby pozostać w drzewku zwycięzców.

Vici Gaming – Mineski    2:0

Mineski nadal szuka formy sprzed kilku miesięcy nie dziwi więc łatwa wygrana Vici Gaming prezentujące się świetnie już od samego początku minora i tym oto zwycięstwem potwierdzili swoją dyspozycję.

LGD.Forever Young – Newbee    1:2

Najsilniejsza para ćwierćfinałowa obie drużyny grały bardzo agresywnie niezależnie czy było to bounty, czy wieża widowisko mogło się podobać. Wiele osób krytykowało grę LGD.Forever Young ze wskazaniem na postać Sand Kinga niespisującego się tak dobrze, jak w pierwszej mapie potyczki dzięki temu Newbee wybierało takie postacie, aby mieć odpowiedź na jego osobę.

Team Kinguin – Vega Squadron    2:1

Polacy, wychodząc z pierwszego miejsca w grupie, teoretycznie trafili na najsłabszą drużynę z grupy A. Potyczka była bardzo wyrównana, co niewątpliwie podnosiło jakość spotkania. Polacy po bardzo dobrze rozegranej pierwszej mapie osiedli na laurach i przegrali dosyć wyraźnie drugą mapę. Nie podłamali się i wygrali trzecią mapę po kolejnym zaciętym i długim pojedynku z ekipą rekinów.

Półfinały

Team Secret – Vici Gaming    0:2

Tym razem Vici Gaming pokazało się z jeszcze lepszej strony niż w meczu z Mineski mecz zakończył się szybkim wygraniem dwóch map. Team Secret zaprezentowało kolejny raz nieskuteczną grę, ale niestety na ich nieszczęście z wynikiem negatywnym dla formacji.

Newbee – Team Kinguin    2:0

Dla zdecydowanej większości Newbee powinno wygrać to spotkanie bez żadnych problemów, na szczęście Polacy pokazali pazur, szczególnie na pierwszej mapie nie odpuszczali rywali i grali pewnie a przede wszystkim skutecznie. Koniec z końców to Newbee zwyciężyło pierwszą mapę a w drugim spotkaniu Team Kinguin straciło zapał do gry i mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Newbee.

Rundy przegranych

compLexity – Mineski    1:0

W pierwszych rundach drużyny grały tylko jedną mapę, ponieważ tego samego dnia zwycięzca grał z kolejnym rywalem, który przegrał półfinał poprzedniego dnia. CompLexity bezapelacyjnie było lepsze od Mineski i zasłużenie wygrali to starcie.

LGD.Forever Young – Vega Squadron    1:0

Kompletna dominacja drużyny LGD.Forever Young spotkanie skończyło się wokoło 21minut pokazując, że przegrana z Newbee tylko ich wzmocniła. W takim obrocie spraw Vega Squadron oraz Mineski kończą turniej na miejscach 7-8 zdobywając 6,000 dolarów.

Team Kinguin – compLexity    1:2

Był to jeden z najbardziej wyrównanych meczów w trakcie tego minora każda mapa była emocjonująca i żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć widocznej przewagi w żadnej z map. Ostatecznie niestety Polacy odpadają po świetnie zagranym turnieju i bardzo dobrym debiucie.

Team Secret – LGD.Forever Young    0:2

LGD.Forever Young nie zwalniało tempa nadal byli na fali i tym razem również zagrali świetne spotkanie, Team Secret o ile na pierwszej mapie stwarzał dogodne sytuacje i nawiązywał walkę z przeciwnikiem, to niestety na tym się skończyło, na drugiej mapie wyszła totalnie inna drużyna, która nie czuła ducha gry. Team Kinguin oraz Team Secret kończą minora na miejscach 5-6 zgarniając 12,000 dolarów.

Finał wygranych

Newbee – Vici Gaming    2:1

Sobotni dzień wystartował z drzewkiem wygranych drużyny. Równo jedni ani drudzy nie  potknęli się jeszcze, ani razu w play-offach. Mecz rozpoczął się od szybkiej wygranej Vici Gaming, ale wraz z upływem czasu widowisko robiło się coraz lepsze a wraz z tym Newbee nabierało coraz więcej energii i chęci do gry, dzięki temu wygrywając drugą oraz trzecią mapę. Newbee mogło więc wygodnie wyczekiwać na rywala w wielkim finale a Vici Gaming spadło z drzewka do finału przegranych czekając na wygranego meczu LGD.Forever Young-compLexity.

Półfinał przegranych oraz finał przegranych

compLexity – LGD.Forever Young    1:2

Pierwsza mapa należała do organizacji compLexity bez większego problemu poradzili sobie z ekipą LGD.Forever Young, gdy nadeszła druga mapa rolę się odwróciły, rywale odpowiedzieli ogniem na ogień i na tablicy widniał wynik remisowy. Trzecia mapa była kwintesencja doty walka i determinacja do ostatniej minuty świetne widowisko, a gdy LGD.Forever Young niszczyło baraki drużyny compLexity tłum oszalał. Mimo iż compLexity przegrało, zostawiło pot i serce w Szanghaju, kończąc na czwartym miejscu i wygrywając 18,000 dolarów i 15 punktów kwalifikacyjnych.

Vici Gaming – LGD.Forever Young    2:0

Spotkanie dwóch najsilniejszych drużyn z grupy A. Vici Gaming chciało się zrewanżować za przegraną w grupie natomiast LGD.Forever Young po prostu miało nadzieje, że uda im się pokonać przeciwników jeszcze raz. Tym razem to Vici Gaming wyszło zwycięsko z tej rywalizacji, ale za to w jaki sposób! Nie dość, że pomścili swoją przegraną w grupie, to w dodatku zdeklasowali rywali pod każdym możliwym względem a szczególności w drugiej mapie, kiedy niszczyli bazę przeciwnika w 18 minucie! Po tak kompromitującej porażce LGD.Forever Young kończy turniej na trzecim miejscu z 30,000 dolarami oraz 45 punktami kwalifikacyjnymi.

 

Wielki Finał

rozgrywany był do trzech wygranych map (BO5)

Newbee – Vici Gaming    3:0

Newbee wygrywa finał trzy do zera, ale mecz naprawdę mógł się podobać, każda mapa była bardzo wyrównana i dużo nie brakowało, aby to Vici Gaming  mogło wygrać jedną z map. Według analityków należy zwrócić uwagę, iż znów drużyna grająca przeciwko Newbee zignorowała bohatera Ogre Magi, który był wybierany w większości meczów, natomiast przeciwnicy uznali, że będą w stanie zneutralizować go w samej grze. Na słowo uznania zasługują również kibice tworzący świetną atmosferę podczas wielkiego finału oraz całego wydarzenia.

Źródło: http://wiki.teamliquid.net/dota2/Perfect_World_Masters/2017