Perkz oskarżony o poaching

33809264603 f76b56f61c k

Luka Perkz Perković został oskarżony o poaching, czego konsekwencją jest baczna uwaga Riot Games i przyjrzenie się problemowi. Jeśli zarzuty okażą się słuszne 20-letni Chorwat może zostać ukarany grzywną lub zawieszeniem.

Najpierw musimy odnieść się do tego, czym w ogóle jest poaching. W skrócie to namawianie do zmiany drużyny gracza będącego wciąż pod kontraktem. Jest to niedozwolone przez Riot Games, a Perkz został już upomniany za tego typu przewinienie w przeszłości. Tym razem oskarżenia są dość poważne, bowiem pod nimi podpisuje się kilka organizacji z LEC.

Sprawa oczywiście jest motorem napędowym konfliktu pomiędzy G2 Esports, a Fnatic o Capsa. Perkz podczas inhouseów miał podobno przekonać młodego Capsa o przejście do G2, gdzie tym samym on sam przeniesie się na dolną alejkę. Całość wygląda bardzo racjonalnie, jednak z najnowszych informacji wynika, że Fnatic nie złoży pozwu na organizację Ocelota, co nie zmienia napiętej atmosfery między dwiema firmami.

Poszkodowane organizacje to prawdopodobnie Origen (Perkz w 2016 roku miał namówić grających tam Mithyego i Zvena), H2K (podczas mistrzostw świata w 2016 celem Chorwata stał się toplaner Odoamne) oraz organizacje, w których ostatno zakontraktowani byli Hjarnan oraz Wadid.

Największą bombą jest jednak oskarżenie trenera Splyce - Petera Duna, który zarzuca wyciek informacji ze scrimów, przez co o użyciu jednego z sekretnych picków dowiedziało się Schalke. Wygrana niemieckiego klubu nad Splyce zapewniła awans z drugiego seeda właśnie organizacji G2 Esports.

Firma Ocelotea zaprzecza jednak wszystkiemu, co nie zmienia faktu, że Riot Games może wszcząć dochodzenie, jeśli tylko organizacje złożą pozew.

fot. Riot Games

0 komentarzy

Mecze

 • 2019 GrandMasters S2 Americas
  02:00
  fr0zen
  vs
  Zalae
  Cs
  M.Game League
  Trwa
  Elements Pro Gaming
  vs
  a114u
  Dota
  2019 The International
  04:00
  TBD
  vs
  TBD
  Overwatch
  2019 Overwatch League
  04:15
  Los Angeles Gladiators
  vs
  Los Angeles Valiant
  Dota
  2019 The International
  08:00
  TBD
  vs
  TBD

Dodaj nas

Kalendarz