Pierwsze zmiany, czyli drugi tydzień letniego splitu LEC przed nami!

48024765368 19bb5fb9ee z

Pierwszy tydzień LEC zbiera swoje żniwa. Misfits i ExceL zaledwie po dwóch spotkaniach postanowiło dokonać zmian kadrowych. Już dziś zobaczymy efekty tych zmian! 

Misfits vs Excel - 18:00 - BO1
W pierwszym spotkaniu od razu zobaczymy wcześniej wspomniane drużyny. Zmiany dotyczą junglera MSF oraz midlanera XL. Nubara „Maxlore’a” Serafina na pozycji junglera zastąpi Thomas „Kirei” Yuen. Nowy nabytek „Króliczków” miał szansę na wykazanie się podczas MSI 2019. Sam występ Kirei’a był niczego sobie, ale jego zespół nie zdołał awansować do fazy play-in i Fenerbahce musiało szybko pożegnać się z turniejem. Dzisiaj w swoim debiucie w najwyższej lidze starego kontynentu, młody Holender spróbuje pomóc swoim kompanom w zwycięstwie. 

ExceL zdecydowało się na zmianę na środkowej alejce po nieudanym pierwszym tygodniu, który zakończyli z dwiema porażkami. Miejsce Jorana „Speciala” Scheffera zajmie koreański zawodnik, Son „Mickey” Young-min. Młody Koreańczyk ma za sobą epizody w Ameryce Północnej oraz w drugiej lidze koreańskiej, gdzie grał pod banderą APK Prince. 

Rogue vs Vitality - 19:00 - BO1 
Rogue po dość udanym, pierwszym tygodniu, staje naprzeciwko ekipie Jactrolla, która nie zdołała wygrać żadnego meczu w pierwszym tygodniu. Zespół Humanoida z pewnością chce odbić się od dna tabeli, a przecież zawodnicy obu drużyn świetnie się znają, czy to z gry przeciwko sobie, czy to z gry w jednym zespole.
 
Fnatic vs Origen - 20:00 - BO1
Najciekawszy mecz tego tygodnia LEC. Dwa zespoły, które znalazły się w TOP3 zeszłego splitu, już dziś staną ze sobą w szranki. Oba zespoły nie przeprowadziły żadnych zmian w przerwie między splitami, ale po pierwszym tygodniu LEC lepiej wygląda Fnatic. Po dość łatwych zwycięstwach Fnatic zajmuje pierwsze miejsce w tabeli na spółkę z G2 Esports. Origen zanotowało jedną wygraną i jedną przegrana, właśnie na wcześniej wspomniane G2. Dziś OG może zrzucić ekipę Rekklesa z tronu i zmniejszyć różnice w walce o topowe miejsca w LEC. 

Schalke 04 Esports vs Splyce - 21:00 - BO1
Czwarte spotkanie dzisiejszego dnia będzie walką o utrzymanie się w górnej części tabeli. Oba zespoły zanotowały wynik 1-1 w pierwszym tygodniu. Dzisiejsze mecze są o tyle ważne, że oddzielą nam tabelę na dwie części, a z pewnością oba zespoły będą chciały znaleźć się w tej górnej połowie. 

G2 Esports vs SK Gaming - 22:00 - BO1
Dzień zakończy nam bardzo ciekawy pojedynek. Starcie dwóch najlepszych jubilerów znad Wisły to coś na co miłośnicy Ligi Legend z pewnością czekali. G2 wydaje się tak samo mocne jak podczas wygranego przez nich MSI 2019, natomiast SK po jednej zmianie kadrowej zanotowało wynik 1-1 po pierwszym tygodniu. Kto wyjdzie z tarczą? Czy Selfmade poniesie swoich kompanów na plecach? A może to „firstblood king” pokaże kto tu rządzi? 
Na te i inne pytania poznamy odpowiedź już dziś. Do śledzenia rozgrywek zapraszamy na kanał Polsat Games oraz Riot Games. Dajcie znać w komentarzach komu dziś kibicujecie! 

fot. Riot Games 

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Brasileirão Season 1
  01:30
  paiN
  vs
  Isurus
  Cs
  ESEA MDL Season 32 North America
  02:00
  Mythic
  vs
  Monstars
  Cs
  ESEA MDL Season 32 North America
  03:00
  TeamOne
  vs
  Divine
  Cs
  ESEA MDL Season 32 North America
  03:00
  Mythic
  vs
  Just Swing
  Cs
  ESEA MDL Season 32 North America
  03:00
  Hentai Hooligans
  vs
  Ascent

Dodaj nas

Kalendarz