Pierwszy sprawdzian Virtus.Pro po zmianach. SL i-League Season 4 startuje już za kilka dni!

2018 01 01 13 12 53

Już za niespełna tydzień startuje SL i-League StarSeries Season 4, natomiast wczoraj organizatorzy Kijowskiego turnieju przedstawili listę pierwszych spotkań, które rozgrane zostaną już 17 lutego. Przy tej okazji swojego oponenta poznali zawodnicy Virtus.Pro, ekipa znad Wisły stawi czoła drużynie mousesports.

Turniej rozgrany zostanie w systemie szwajcarskim, w imprezie weźmie udział szesnaście drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Łączna pula nagród wynosi ponad 300 tysięcy dolarów, z czego zwycięzca zgarnie aż 125 tysięcy. W grupie „Polskiej” znalazły się takie zespoły jak Natus Vincere, Cloud9, FaZe Clan, TyLoo, Hellrisers, Heroic i wcześniej wspomniane mousesports.

Grupa, do której trafili Virtusi, wydaje się stosunkowo łatwa i daje nadzieję na to, że w przypadku dobrej kondycji naszych rodaków uda się awansować do zamkniętej fazy rozgrywek bez większych problemów. Jedynym kłopotem może okazać się Cloud9, które w ostatnim czasie przeżywa swój złoty okres.

Kijowski turniej będzie niezwykle istotny dla Polskiej formacji, jest to pierwszy sprawdzian dla zespołu po ostatnich wydarzeniach. Przypomnijmy, że wskutek fatalnych wyników, jakie w ostatnim czasie notowała najbardziej utytułowana Polska formacja, na rezerwę został przeniesiony Wiktor „TaZ” Wojtas, a w jego miejsce wszedł Michał „MICHU” Müller.

Wielu z kibiców „Złotej Piątki” bardzo negatywnie odniosło się do decyzji organizacji o odsunięciu TaZa. Wielu z nich stwierdziło, że decyzja ta pogorszy tylko sytuację zespołu, a co najważniejsze osłabi jego ducha. Czy rzeczywiście tak będzie ciężko powiedzieć, w końcu należy pamiętać, że MICHU to jeden z czołowych Polskich zawodników, któremu nie brakuje umiejętności i pewne jest, że wniesie powiew świeżości do drużyny, a to może faktycznie przełożyć się na lepsze wyniki zespołu, za co gorąco trzymamy kciuki.

 

 

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  raw
  vs
  tryharddota
  Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  tryharddota
  vs
  abc123
  Leagueoflegends
  League of Legends Japan League
  Trwa
  DetonatioN FocusMe
  vs
  7th heaven
  Dota
  2019 MDL Macau
  06:00
  Evil Geniuses
  vs
  Virtus.pro
  Leagueoflegends
  2019 LoL Japan League Spring
  06:00
  Rascal Jester
  vs
  Burning Core

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki