Podsumowanie 5 kolejki Ligi Akademickiej

Dru%c5%bcyny liga

Piąta kolejka Ligi Akademickiej jest już za nami! Dzięki temu znamy już kolejne drużyny, które zakwalifikowały się do fazy play-off i będą walczyć o nagrody od AORUS, których wartość przekracza 10 tys. złotych!


Grupa A

Wielkie Derby Śląska pomiędzy Krasnoludami z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Górnikami z Politechniki Śląskiej zakończyły się jednoznacznym zwycięstwem reprezentacji UEKat, którzy zdominowali Górników 2:0 i zapewnili sobie wejście do play-off.

Tym samym dołączają do Tytanów z Politechniki Łódzkiej, którzy co prawda mają jeszcze jeden mecz przed sobą, ale bez względu na wynik sytuacja już nie może ulec zmianie.

Z grupy A wychodzą Tytani PŁ i Krasnoludy UEkat.


Grupa B

Podobna sytuacja ma miejsce w grupie B, gdzie w ostatniej kolejce walczyły ekipy Bachusików z Uniwersytetu Zielonogórskiego i Kryminologów z Wyższej Szkoły Prawa z Wrocławia.

Zwycięstwo Bachusików nie zmieniło sytuacji w tabeli, z której do fazy play-off wychodzą Smoki z Politechniki Krakowskiej i Tyranozaury z Wojskowej Akademii Technicznej.

To właśnie te dwie drużyny zmierzą się ze sobą w najbliższy czwartek. Zwycięzca, wyjdzie z grupy na pierwszym miejscu.


Grupa C

Zwycięstwo Lwów z Politechniki Gdańskiej w meczu z Golemami z Politechniki Warszawskiej zagwarantowało im awans do play-off.

Przed nami ostatnie spotkanie pomiędzy AGHentami AGH i Koziołkami UAM, które zadecyduje o tym, która z drużyn zakwalifikuje się do kolejnej fazy.

Koziołki mają szansę na awans, ale muszą pokonać – dotychczas niepokonanych AGHentów – 2:0. W każdym innym przypadku odpadną z dalszego uczestnictwa w Lidze Akademickiej oddając awans ekipie z Krakowa.


Grupa D

Z grupy D na 100% wyjdą Inżynierzy z Politechniki Wrocławskiej i to bez względu na wynik ostatniego spotkania, które odbędzie się już w najbliższy piątek z Wilkami z Uniwersytetu Warszawskiego.

Z kolei dla Wilków ten mecz jest niezwykle ważny, ponieważ muszą jedynie wygrać jedną mapę z Inżynierami, aby przejść do play-off.

Wynika to z tego, że pozostałe drużyny mają taki sam bilans punktów oraz meczów wygranych do przegranych wynoszący 2-4. Jeśli Wilki wygrają, to przejdą wraz z Inżynierami, jeśli przegrają 2:1, to również przejdą z bilansem 3-4.

Natomiast, jeśli przegrają 2:0, wówczas o awansie zadecyduje czwarty stopień weryfikacji, czyli bilans zabójstw i zgonów.


Najbliższe spotkania

Już w czwartek od godziny 18:00 zaczynamy spotkaniem:

 • Tytani PŁ vs Medycy WUM oraz Smoki z PK vs Tyranozaury z WAT

W piątek przeciwko sobie staną:

 • Koziołki UAM vs AGHenci z AGH oraz Inżynierzy PWR vs Wilki z UW

Faza Play-off

W ramach tej fazy zostaną stworzone 4 pary ćwierćfinałowe według zasady:

 • 1 miejsce z grupy A vs 2 miejsce z grupy B
 • 2 miejsce z grupy A vs 1 miejsce z grupy B
 • 1 miejsce z grupy C vs 2 miejsce z grupy D
 • 2 miejsce z grupy C vs 1 miejsce z grupy D

Kolejne mecze startują już w najbliższy czwartek, od godziny 18:00 na kanale www.twitch.tv/ligaakademicka. Więcej szczegółów dowiecie się odwiedzając stronę ligową www.ligaakademicka.pl oraz profil na FB www.fb.com/ligaakademicka

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  ESL
  Trwa
  aAa
  vs
  Vexed
  Cs
  Lootbet Cup
  Trwa
  Red Reserve
  vs
  Team Spirit
  Cs
  LOOT.BET Nations Elite Esports Cup
  Trwa
  GODSENT
  vs
  AGO GAMING
  Cs
  OMEN by HP ComicCon Bulgaria
  Trwa
  Squared
  vs
  proWince
  StarLadder ProSeries
  Trwa
  ShtanUdachi
  vs
  harleen

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki