Polacy dominują w USA. PRIDE wygrywa Legends Cup!

Pride csgo

Poniedziałek zaczynamy od rewelacyjnych wieści zza oceanu, gdzie Polska drużyna – PRIDE, zwyciężyła w turnieju Legend Cups. Było to co prawda jedno z mniejszych wydarzeń, gdzie rywalizowały zaledwie cztery formację, a łączna pula nagród wyniosła 25 tysięcy dolarów. Mimo wszystko jest to niewątpliwie duży sukces i powód do radości.

Warto również dodać, że początkowo to AGO Esports miało reprezentować nasz kraj w rozgrywkach, jednakże wskutek ponownego startu w kwalifikacjach Farmskins Championship, o awans na IEM Katowice, zdecydowano, że to właśnie PRIDE w zastępstwie wyruszy na podój Stanów.

PRIDE od samego początku pokazało, że celuje w najwyższe miejsce na podium. Polacy w pierwszym spotkaniu szybko rozprawili się z Etherian 16:8. Następnie drugim rywalem Polaków był SPOWER, tutaj było już nieco trudniej, co prawda pierwsza mapa – Cache zakończyła się wynikiem 16:5 i w zasadzie była tylko formalnością dla PRIDE. Zgoła inaczej było na Mirage, gdzie rywale sprawił trochę więcej niespodzianek. Po dość wyrównanej walce to ostatecznie Polacy triumfowali 16:14.

W wielkim finale PRIDE ponownie spotkało się z SPOWER, które wyeliminowało wcześniej Etherian. Tym razem pojedynek odbywał się w systemie Bo5, jednak tylko trzy mapy wystarczyły, były to Train, Mirage, Nuke. Podobnie, jak w przypadku pierwszego spotkania z SPOWER, Train okazał się formalnością i Polacy całkowicie zmiażdżyli swojego rywala 16:3.

Drugą mapą ponownie był Mirage, tutaj niestety SPOWER wyciągnęło wnioski ze wcześniejszej porażki i ostatecznie pokonało Polską formację 13:16. Ostatnią, decydującą mapą był Nuke, tutaj bez większych zaskoczeń - Polacy zaprezentowali bardzo solidną grę, która przyniosła im stosunkowo szybkie zwycięstwo 16:11.

PRIDE dzięki zwycięstwu z SPOWER zdobywa tytuł mistrzowski, a także inkasuje 12.500 tysiąca dolarów. Gratulacje!

1 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Cybersport
  01:30
  Team Spirit
  vs
  AVANGAR
  Cs
  ESEA
  04:30
  F1-racecar-PEEK
  vs
  Check6
  Leagueoflegends
  League of Legends Elite Challenger Series
  Trwa
  ahq Fighter
  vs
  Ares Gaming
  Dota
  ESL One
  Trwa
  Fnatic
  vs
  Kinguin
  Cs
  POWER Fight Club
  Trwa
  Odense
  vs
  Sublife

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki