Polacy żegnają się z SuperNova CS:GO Malta. Virtus.pro ulega NRG w walce o play-offy!

admin 1 grudnia 2018

SuperNova CS:GO Malta trwa w najlepsze, jednak dla obu polskich zespołów, jak i części kibiców przygoda z tym turniejem się zakończyła. Niestety Virtus.pro we wczorajszym starciu o awans do rundy play-off po raz kolejny przegrało z NRG eSports 0:2.

NEO i spółka walkę o awans rozpoczęli na inferno, gdzie wybrali stronę atakującą. Niestety NRG było niezwykle skuteczne po stronie broniącej, co ostatecznie doprowadziło do końcowego wyniku 9:6 z korzyścią dla ekipy zza oceanu. Po zmianie stron sytuacja nieco się wyrównała, jednak w decydujących momentach to NRG potrafiło zachować zimna głowe i postawić kropkę nad i, wygrywając 16:11.

Druga mapa wygląda jeszcze gorzej dla Virtus.pro – na Cache rywal polaków był jeszcze skuteczniejszy – doskonale przeprowadzał ataki, a także świetnie dezorientował broniących polaków. To z kolei zapewniło NRG zwycięstwo w pierwszej połowie 10:5. PO krótkiej przerwie przyszedł czas na… formalność, bo NRG błyskawicznie zdeklasowało Virtusów i wygrało 6:2 (16:7).

Porażka w tym spotkaniu oznaczała jedno – Virtus.Pro i Team Kinguin zostali dwiema najgorszymi formacjami grupy A podczas SuperNova CS:GO Malta. Polacy za udział w imprezie otrzymali 2 tysiące dolarów (Kinguin) i 3 tysiące dolarów (Virtus.pro), może wystarczy na obiad na lotnisku.