Post thumbnail

Polki z ParadokS mają szansę na uczestnictwo w turnieju WESG

admin 12 października 2017

Trwają żeńskie kwalifikacje do WESG. Zawodniczki z zespołu ParadokS okazały się w zawodach online najlepsze, jeśli chodzi o drużyny z Polski oraz Ukrainy. W finale lokalnych rywalizacji dziewczyny pokonały rywalki z Angels.

Rozegrano dwa spotkania, na Cache oraz Cobblestone. Ekipa ParadokS przeszła jak burza przez konkurencję, wygrywając spotkanie 2 do 0.

Cache nie zapowiadał się obiecująco, ale po czasie dziewczyny udowodniły ekipie Angels, że są lepsze. Szybka zmiana stron pozwoliła im nadrobić dotychczasowe straty oraz wygrać z wynikiem 16 do 11.

Cobblestone było o wiele bardziej emocjonujące i wyrównane. Przed drugą połową sądzono, że ParadokS zgniecie dziewczyny z Angels, bowiem zapewniły sobie 11 punktową przewagę. Rywalki otrząsnęły się dopiero w drugiej połowie i zaczęły zmniejszać przewagę konkurencji. Niestety, zabrakło czasu i mecz zakończył się kolejnym zwycięstwem ParadokS z wynikiem 16 do 14.

W ten sposób zespół ParadokS zagwarantował sobie udział w kwalifikacjach do WESG. W imprezie weźmie udział osiem drużyn. Finały żeńskich kwalifikacji zaplanowano na 22-26 listopada w Barcelonie. W marcu zaś odbędą się finały, a w puli nagród znajdzie się 170 tysięcy dolarów. Główną nagrodą będzie 100 tysięcy dolarów i powalczą o nie dwadzieścia cztery zespoły z całego świata.

Powodzenia ParadokS! Nie będzie łatwo, bowiem e-sportowa scena żeńskich drużyn ma już swoich faworytów. Wierzymy jednak, że uda Wam się zakwalifikować do turnieju oraz pokażecie na międzynarodowej scenie na co Was stać!