Polsat uruchomi pierwszy w Polsce, pełnoprawny kanał o grach i esporcie!

261a83f1893949390a70e7ee4a5de8a7

Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, telewizja Polsat chce uruchomić nowy kanał — Polsat Games, którego ramówka będzie dedykowana branży gier i esportowi. Jeżeli nadawca otrzyma koncesję, będzie to pierwszy w Polsce kanał o takiej tematyce.

Jak informuje rzecznik prasowy Polsatu Tomasz Matwiejczuk, obecnie nadawca złożył wniosek o koncesję do KRRiT (Krajowej Rady radiofonii i telewizji). Tym samym podkreślając, że dopiero po wyrażeniu zgody będziemy mogli poznać znacznie więcej szczegółów dotyczących nowego kanału.

Uzyskanie koncesji przez telewizję Polsat w tym momencie jest niemalże pewne, dlatego też już teraz śmiało, można powiedzieć, że Polsat zostanie pierwszym w Polsce nadawcą, który uruchomi pełnoprawny kanał telewizyjny skupiający się wokół esportu, branży gier i najprawdopodobniej związanych z tym technologii.

Przypomnijmy, że Polsat od wielu lat przymierzał się do uruchomienia takiego kanału. Pierwszymi oznakami było transmitowanie finałów League of Legends na jednym z kanału należących do nadawcy — Polsat Viasat Explore w 2014. Następnie nadawca za pośrednictwem Polsat Sport News, umożliwił oglądanie rozgrywek w ramach EU LCS, a także wykupił licencję do tranmisji największych majorów w CS:GO.

Nie wiadomo jednak, czy w przypadku uruchomienia nowego kanału Polsat zdecyduje się na zakup licencji do transmitowania największych rozgrywek esportowych w takie tytuły jak CS:GO, League of Legends czy Dota 2. Również kwestia samej ramówki w tym momencie nie została ujawniona.

Możemy jednak spodziewać się, że telewizja będzie chciała nawiązać współprace z wieloma organizacjami zajmującymi się esportem, które otrzymają możliwość tworzenia własnych unikatowych programów.

 

0 komentarzy