Potyczki Taktyczne, czyli nowy tryb w League of Legends już wkrótce!

Tft announce article header

Riot Games zaprezentowało nowy tryb gry w Lidze Legend. Rundowa gra strategiczna, w której walczysz z siedmioma innymi graczami. Celem gry jest stworzenie jak najmocniejszej drużyny, która pokona przeciwników oraz stworzenie taktyki i utrzymanie się na placu boju do samego końca. 

Zasady
Przed każdą rundą gracz rekrutuje bohaterów, którzy będą walczyć po jego stronie. Wybierani bohaterowie stają się coraz silniejsi jeśli mają wspólne pochodzenie lub klasę. W dodatku połączenie trzech egzemplarzy tego samego bohatera pozwoli nam na stworzenie jego Superwersji.
Walka rozpoczyna się, gdy powędrujesz na plansze przeciwnika lub, gdy przeciwnik przyjdzie na twoją planszę. Walka odbywa się automatycznie. Twoi bohaterowie sami będą się poruszać, rzucać zaklęcia czy atakować. Twoim zadaniem jest stworzenie odpowiedniej taktyki i ustawienie bohaterów tak, aby jak najlepiej wykorzystać ich potencjał. 

Pod koniec każdej rundy gracz otrzymuje złoto, które można wydać w kolejnych rundach aby wzmocnić swoich bohaterów. Ciekawym wątkiem jest tzw. „karuzela”. Podczas tego specjalnego wydarzenia wszyscy gracze zbierają się i wybierają bohaterów z jednego zestawu, zawierającego bohaterów o zróżnicowanej sile. Event ten jest czymś bardzo pomocnym dla graczy, którzy słabo zaczęli rozgrywkę, gdyż kolejność wybierania jest odwrotna do uzyskanych wyników. Wygrywanie walk drużynowych zadaje obrażenia przeciwnikom, a gdy zostaniesz ostatnim zawodnikiem na polu bitwy wygrywasz całą rozgrywkę

Riot nie ukrywa, że do stworzenia tego trybu zainspirowano się modem Dota Auto Chess, który szturmem podbił serca wielu graczy. Początkowo nowy tryb gry wystartuje w fazie beta wraz z patchem 9.13, a w okolicach patcha 9.14 zostanie udostępniony tryb rankingowy.
 
Małe Legendy
Wraz z nowym trybem gry do LoL-a trafi nowa opcja personalizacji, czyli Małe Legendy. Te małe postacie będą awatarem gracza w Potyczkach Taktycznych. Dzięki nim będziecie mogli wyrazić się w grze używając emotek czy animacji. Pierwszą legendę odblokujemy za darmo po kilku rozgrywkach, natomiast w sklepie będą one dostępne za 750 RP. Nasi nowi towarzysze będą z nami również w trybie ARAM

fot. leagueoflegends.com

0 komentarzy

Mecze

 • 2019 GrandMasters S2 Americas
  Trwa
  PurpleDrank
  vs
  Muzzy
  2019 GrandMasters S2 Americas
  02:00
  Amnesiac
  vs
  Zalae
  2019 GrandMasters S2 Americas
  02:30
  Bloodyface
  vs
  pnc
  2019 GrandMasters S2 Americas
  03:30
  fr0zen
  vs
  Zalae
  Dota
  2019 The International
  04:40
  TBD
  vs
  TBD

Dodaj nas

Kalendarz