Poznaliśmy pierwsze zaproszenia do rozgrywek CS:GO i LoLa w ramach ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019

Esl mp puchar s16

Już wkrótce startują zamknięte kwalifikacje do wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski. W związku z tym organizatorzy rozpoczęli rozsyłanie zaproszeń do czołowych polskich formacji, które posiadają swoje dywizje w grach CS:GO oraz League of Legends.

Counter-Strike: Global Offensive

Zaczynamy od CS:GO, czyli jednej z najbardziej popularnych gier esportowych w naszym kraju. Pierwszym zespołem, który zgarnął zaproszenie do walki o mistrzostwo polski we właśnie ten tytuł jest X-Kom Team. Zespół ten w minionym roku wywalczył m.in mistrzowski tytuł w czasie Good Game League 2018.

Drugą z zaproszonych ekip jest jedna z obecnie najlepszych drużyn w naszym kraju - AGO Esports. Wicemistrzowie WESG 2018, a także mistrzowie czwartego sezonu Polskiej Ligi Esportowej są tym zespołem, którego nie mogło zabraknąć na tak ważnym dla polskiej sceny turnieju.

League of Legends

Pierwszą z ekip, do których powędrowało zaproszenie do rozgrywek LoL'a jest illuminar Gaming, czyli formacja, która w minionym roku kompletnie zdominowała polską scenę, wygrywając dosłownie wszystko. Popularne IHG zwyciężyło letnie rozgrywki ESL:MP, a także pierwszy sezon Ultraligi.

Obok Illuminar Gaming zobaczymy... PRIDE, czyli organizację, która dopiero w tym roku weszła na profesjonalną scenę LoL'a, kompletując swój skład dosłownie na chwilę przed startem drugiego sezonu Ultraligi. Jak się okazało, wcale nie był to problem, bo skompletowany zespół zaprezentował się fenomenalnie, zdobywając uznanie ekspertów, jak i kibiców. PRIDE zmagania w Ultralidze zakończyło na bardzo dobrym czwartym miejscu.

fot. ESL Polska (na zdjęciu puchar 16. sezonu)

0 komentarzy