Profesjonalna liga Call of Duty kusi pieniędzmi

397047 cda

Pierwsze w historii, rozgrywki profesjonalnej ligi Call of Duty rozpoczynają się dziś w Stanach Zjednoczonych, w Columbus, Ohio. Stawką w pierwszej fazie turniejów grupowych jest 700 tysięcy dolarów. Kolejna, czerwcowa faza oferuje taką samą stawkę, zaś wieńczące sezon wydarzenie – Światowe Mistrzostwa Call of Duty - podbijają pulę o kolejne 1,5 miliona dolarów. Łącznie daje w tym sezonie około 4 miliony dolarów do zdobycia przez najlepsze drużyny CWL – światowej ligi Call of Duty.

Przez kolejnych pięć tygodni, 16 profesjonalnych drużyn z Ameryki Północnej, Europy i Azji będzie zmagać się w Columbus, Ohio na terenie obiektu MLG Arena w pierwszej fazie rozgrywek. Grupy i planowane zawody pierwszej fazy:

  • Team EnVyUs, Splyce, Cloud 9, Mindfreak – 21 – 23 kwietnia
  • FaZe Clan, Rise Nation, Fnatic, Evil Geniuses – 28 - 30 kwietnia
  • eUnited, Luminosity Gaming, Millenium, Epsilon – 5 – 7 maja
  • OpTic Gaming, Red Reserve, Enigma6 Group, Elevate – 12 – 14 maja
  • Playoffs of the top eight teams – 21 – 23 maja

 

Drużyny zapewniły sobie miejsce w pierwszej fazie rozgrywek Światowej Ligi CWL Pro zdobywając punkty CWL Pro w ostatnich miesiącach turniejowych zmagań. Kolejnych pięć weekendów potrwają zawody pierwszej grupy, a druga faza ligi rozpocznie się 29 czerwca. Dwie drużyny ze szczytu tabeli przejdą automatycznie do drugiej fazy ligowych rozgrywek. Ostatnie drużyny z każdej grupy będą musiały powalczyć o możliwość udziału w niej w specjalnych dogrywkach.

Mecze pierwszej fazy można będzie obejrzeć na żywo w grze Call of Duty: Infinite Warfare na PS4, za pośrednictwem zintegrowanej aplikacji, lub pod tym adresem.

0 komentarzy