Ranking HLTV: Na'Vi nowym wiceliderem, awans BIG i dramat polskich zespołów

Big

Najnowsze notowanie rankingu HLTV pojawia się dwa dni po zakończeniu rozgrywek w ramach ESL One Cologne. Tym samym w w tym tygodniu pojawiło się wiele interesujących zmian, jak również nie zabrakło niespodzianek.

Jedną z niespodzianek jest awans BIG na siódme miejsce rankingu, co oznacza, że zespół ten zalicza awans o aż osiemnaście pozycji, wyprzedzając tym samym Fnatic (miejsce ósme), NRG Esports (miejsce dziewiąte), a także North (miejsce dziesiąte).

Zmiana pojawiła się także na fotelu wicelidera, tutaj po raz kolejny zamiana — FaZe Clan spada na najniższy stopień podium. Wszystko za sprawą Natus Vincere, które po rewelacyjnym zwycięstwie na ESL One Cologne zalicza awans o jedną pozycję, zostając tym samym drugą najlepszą drużyną na świecie.

Najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach rozstrzygnie się, czy Astralis zdoła utrzymać swoje pierwsze miejsce, czy jednak Na'Vi sięgnie po kolejne sukcesy i zepchnie duńską ekipę z fotela lidera. Natomiast ostatnią zmianą wieńczącą pierwszą dziesiątkę jest skromny, bo jednopunktowy awans MIBR na szóstą pozycję rankingu. Ekipa ta wyprzeda mousesports, które podczas ESL One Cologne nie wykazało się i odpadło w fazie grupowej.


ZOBACZ TEŻ: ESL One Cologne: Natus Vincere z tytułem mistrzowskim!


Teraz czas przejść nieco dalej, bo do pierwszej dwudziestki. Tutaj niestety złe wieści — wszystkie trzy polskie ekipy wypadają z pierwszej dwudziestki notowania. AGO Esports, spada o pięć pozycji na miejsce 21. Natomiast Virtus.Pro notuje „tylko” trzypunktowy spadek na miejsce 22. Najmniejszy awans zalicza Team Kinguin, które traci jedną pozycję i ląduje na 28 miejscu.

Trochę lepiej wygląda sytuacja X-Kom tam, a także PACT. Obie te drużyny zaliczają kolejno awanse o pięć i sześć miejsc, co zapewni im 35 i 59 miejsce w notowaniu. Ostatnim zespołem w pierwszej setce jest Illuminar Gaming, które zalicza spadek o jedną pozycję na 86 miejsce.

Jeżeli chodzi o ekipy poza pierwszą setką, to tutaj także sporo zieleni. PRIDE zalicza awans o siedem pozycji na 129 miejsce. Podobnie CodeWise Unicorns, które wskakuje o cztery oczka na 139 miejsce. Jednak największy awans z tych zespołów notuje Izako Boars, które podskoczyło w górę o 24 miejsca i zespół ten powrócił do pierwszej setki, plasując się na 183 miejscu.

 

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  The Challenge Cup Season 3
  06:00
  iG Vitality
  vs
  MAX
  Cs
  ESL Pro League Season 9 China Closed Qualifier
  12:00
  5POWER
  vs
  Storm Rider
  Cs
  ESL Pro League
  Trwa
  AGO GAMING
  vs
  Team LDLC
  Sc
  Blazing Series May S1
  Trwa
  MacSed
  vs
  INnoVation
  Cs
  GG.BET Sydney Invitational
  19:15
  forZe
  vs
  Movistar Riders

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki