Raport: Coraz więcej kobiet zaczyna interesować się sportem elektronicznym

X2015 intel challenge katowice.jpg.pagespeed.ic.l gkwpvi8a

Kids Insight jedna z organizacji zajmujących się badaniem rynku opublikowała bardzo ciekawy raport dotyczący zainteresowania esportem wśród brytyjskiej młodzieży. Okazuje się, że mijający rok był rekordowy pod względem zainteresowania się esportem przez dziewczęta w wieku szkolnym.

Według danych w tym roku obserwujemy aż 9% wzrost względem poprzedniego roku. Aż 84% dziewcząt w wieku 13-15 lat spędza obecnie czas grając w różnego rodzaju gry. Dodatkowo aż 15% z nich regularnie śledzi zmagania esportowe. Wzrost ten ma być zasługą twórców gier, którzy robią, co mogą, aby tylko zachęcić płeć piękną do wejścia w świat gamingu.

Również co interesujące to fakt, że zainteresowanie dziewcząt tematyką esportu i gier w tym wieku jest znacznie większe niż u chłopców w identycznym przedziale wiekowym, co jest ewenementem. Jeżeli chodzi o najpopularniejsze gry esportowe, to wśród kobiet góruje League of Legends, Overwatch, ale także CS:GO, Call of Duty czy nawet FIFA.

Sytuacja zaczyna się zmieniać, gdy dziewczęta dorastają - w przedziale 16-18 już tylko 10% dziewcząt regularnie śledzi rozgrywki esportowe (co i tak jest wzrostem w porównaniu z latami poprzednimi). Z kolei w przypadku chłopców jest 30%. Jednak co ciekawe, według badań spadek zainteresowania wśród obu płci jest niemalże identyczny w kwestii tradycyjnego sportu.

Wielu ekspertów zauważa, że wnika to z kwestii dorastania i zakończenia podstawowego etapu edukacji. Większość z tych osób rozpoczyna studia czy też pracę, co znacząco ogranicza ich czasowo, a to wpływa na to, że nie mają czasu zarówno na sport tradycyjny, jak ten elektroniczny.

fot. ESL
Źródło: esports.net, kidsinsights.co.uk

0 komentarzy

Mecze

 • Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  Trwa
  MVP Space
  vs
  O2 Team
  Overwatch
  2018 LanStory Cup Hangzhou
  06:00
  Flag Gaming
  vs
  T1w
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  07:00
  GC Busan Wave
  vs
  Element Mystic
  Cs
  WESG 2018 SEA Finals
  09:00
  TNC
  vs
  Alpha Red
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders CN Season 3
  10:00
  Laboratory
  vs
  Zenith of Optimism

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki