Raport: Coraz więcej kobiet zaczyna interesować się sportem elektronicznym

X2015 intel challenge katowice.jpg.pagespeed.ic.l gkwpvi8a

Kids Insight jedna z organizacji zajmujących się badaniem rynku opublikowała bardzo ciekawy raport dotyczący zainteresowania esportem wśród brytyjskiej młodzieży. Okazuje się, że mijający rok był rekordowy pod względem zainteresowania się esportem przez dziewczęta w wieku szkolnym.

Według danych w tym roku obserwujemy aż 9% wzrost względem poprzedniego roku. Aż 84% dziewcząt w wieku 13-15 lat spędza obecnie czas grając w różnego rodzaju gry. Dodatkowo aż 15% z nich regularnie śledzi zmagania esportowe. Wzrost ten ma być zasługą twórców gier, którzy robią, co mogą, aby tylko zachęcić płeć piękną do wejścia w świat gamingu.

Również co interesujące to fakt, że zainteresowanie dziewcząt tematyką esportu i gier w tym wieku jest znacznie większe niż u chłopców w identycznym przedziale wiekowym, co jest ewenementem. Jeżeli chodzi o najpopularniejsze gry esportowe, to wśród kobiet góruje League of Legends, Overwatch, ale także CS:GO, Call of Duty czy nawet FIFA.

Sytuacja zaczyna się zmieniać, gdy dziewczęta dorastają - w przedziale 16-18 już tylko 10% dziewcząt regularnie śledzi rozgrywki esportowe (co i tak jest wzrostem w porównaniu z latami poprzednimi). Z kolei w przypadku chłopców jest 30%. Jednak co ciekawe, według badań spadek zainteresowania wśród obu płci jest niemalże identyczny w kwestii tradycyjnego sportu.

Wielu ekspertów zauważa, że wnika to z kwestii dorastania i zakończenia podstawowego etapu edukacji. Większość z tych osób rozpoczyna studia czy też pracę, co znacząco ogranicza ich czasowo, a to wpływa na to, że nie mają czasu zarówno na sport tradycyjny, jak ten elektroniczny.

fot. ESL
Źródło: esports.net, kidsinsights.co.uk

0 komentarzy