Reatz odsunięty od składu Team Kinguin. Kto zajmie jego miejsce?

Znoktkqturbxy9jnmy1ytviy2e1nmi4nzi5otmxnzu1nmu1mtkzn2m3ni5qcgvnkzmczqmmaa

Nie tylko w Virtus.pro, PACT czy PRIDE dochodzi do zmiany zawodników - również taka sama sytuacja spotkała drużynę CS:GO w Team Kinguin. Wczoraj Wiktor „TaZ” Wojtas przekazał portalowi HLTV.org informację o tym, że Paweł „reatz” Jańczak zostaje przeniesiony na rezerwę.

Zdecydowanie wiadomość ta jest zaskoczeniem, wszak wcześniej ze strony tej drużyny nie dochodziły żadne sygnały, mówiące o tym, że może dojść do wymiany zawodników. Z drugiej jednak strony decyzja ta musiała w końcu nadejść, a wszystko to za sprawą ostatnich miesięcy, które dla Team Kinguin nie były zbytnio stabilne.

Co prawda Kinguin w drugiej połowie roku zwyciężyło w czasie letniej edycji ESL Mistrzostw Polski, a także odniosło wspaniały triumf w czasie DreamHack Open Montreal 2018 czy chociażby wywalczyło tytuł wicemistrzowski podczas Games Clash Masters. To się jednak zmieniło w ostatnich miesiącach, kiedy to TaZ i spółka zawiedli na trzech imprezach - SuperNova Malta 2018, TOYOTA Master CS:GO Bangkok 2018 oraz cs_summit3 - na każdej z wymienionych imprez Kinguin zakończyło przygodę na 7-8 pozycji.

Nawet pomimo faktu, że przed końcem roku Kinguin jako jedyna polska ekipa zapewniła sobie udział w dziewiątej odsłonie ESL Pro League, to apetyt polskich kibiców wciąż nie był zaspokojony, podobnie zresztą jak samych zawodników. Stąd też najprawdopodobniej decyzja o wymianie reatza.

Jańczak w Team Kinguin występował od marca minionego roku, kiedy to Kinguin zaczynało współpracę z TaZem, który miał zbudować zupełnie nowy zespół, który nie tylko zdominuje polską scenę, ale także będzie w stanie walczyć na najwyższym międzynarodowym poziomie.

Na ten moment nie wiadomo kto zajmie miejsce reatza. Wśród wielu plotek przewijają się nazwiska byłych zawodników PACT, a także kilka ciekawych nazwisk m.in.  Kamil „Sobol”  Sobolewski, Filip „TudsoN” Tudev oraz... Filip „NEO” Kubski oraz Jarosław „Pasha” Jarząbkowski.

fot. ESL

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  2019 The Chongqing Major
  03:00
  Evil Geniuses
  vs
  fnatic
  Dota
  ANGGAME China vs SEA 3
  Trwa
  TBD
  vs
  TBD
  Leagueoflegends
  2019 LoL Pro League Spring
  Trwa
  Topsports
  vs
  Victory Five
  Leagueoflegends
  2019 LoL Masters Series Spring
  Trwa
  Dragon Gate
  vs
  Alpha
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders PAC Season 3
  Trwa
  TBD
  vs
  TBD

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki