Reatz odsunięty od składu Team Kinguin. Kto zajmie jego miejsce?

Znoktkqturbxy9jnmy1ytviy2e1nmi4nzi5otmxnzu1nmu1mtkzn2m3ni5qcgvnkzmczqmmaa

Nie tylko w Virtus.pro, PACT czy PRIDE dochodzi do zmiany zawodników - również taka sama sytuacja spotkała drużynę CS:GO w Team Kinguin. Wczoraj Wiktor „TaZ” Wojtas przekazał portalowi HLTV.org informację o tym, że Paweł „reatz” Jańczak zostaje przeniesiony na rezerwę.

Zdecydowanie wiadomość ta jest zaskoczeniem, wszak wcześniej ze strony tej drużyny nie dochodziły żadne sygnały, mówiące o tym, że może dojść do wymiany zawodników. Z drugiej jednak strony decyzja ta musiała w końcu nadejść, a wszystko to za sprawą ostatnich miesięcy, które dla Team Kinguin nie były zbytnio stabilne.

Co prawda Kinguin w drugiej połowie roku zwyciężyło w czasie letniej edycji ESL Mistrzostw Polski, a także odniosło wspaniały triumf w czasie DreamHack Open Montreal 2018 czy chociażby wywalczyło tytuł wicemistrzowski podczas Games Clash Masters. To się jednak zmieniło w ostatnich miesiącach, kiedy to TaZ i spółka zawiedli na trzech imprezach - SuperNova Malta 2018, TOYOTA Master CS:GO Bangkok 2018 oraz cs_summit3 - na każdej z wymienionych imprez Kinguin zakończyło przygodę na 7-8 pozycji.

Nawet pomimo faktu, że przed końcem roku Kinguin jako jedyna polska ekipa zapewniła sobie udział w dziewiątej odsłonie ESL Pro League, to apetyt polskich kibiców wciąż nie był zaspokojony, podobnie zresztą jak samych zawodników. Stąd też najprawdopodobniej decyzja o wymianie reatza.

Jańczak w Team Kinguin występował od marca minionego roku, kiedy to Kinguin zaczynało współpracę z TaZem, który miał zbudować zupełnie nowy zespół, który nie tylko zdominuje polską scenę, ale także będzie w stanie walczyć na najwyższym międzynarodowym poziomie.

Na ten moment nie wiadomo kto zajmie miejsce reatza. Wśród wielu plotek przewijają się nazwiska byłych zawodników PACT, a także kilka ciekawych nazwisk m.in.  Kamil „Sobol”  Sobolewski, Filip „TudsoN” Tudev oraz... Filip „NEO” Kubski oraz Jarosław „Pasha” Jarząbkowski.

fot. ESL

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  The Challenge Cup Season 3
  06:00
  iG Vitality
  vs
  MAX
  Cs
  ESL Pro League Season 9 China Closed Qualifier
  12:00
  5POWER
  vs
  Storm Rider
  Cs
  ESL Pro League
  Trwa
  AGO GAMING
  vs
  Team LDLC
  Sc
  Blazing Series May S1
  Trwa
  MacSed
  vs
  INnoVation
  Cs
  GG.BET Sydney Invitational
  19:15
  forZe
  vs
  Movistar Riders

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki