Riot Games przeprasza za nadmierną seksualizację nowej postaci

Lol cms 198 article 01 ifsox5gchrv42f65its8

W najnowszym odcinku „Ask Riot” możemy znaleźć kilka ciekawych informacji. Wśród nich odkryjemy przeprosiny studia. Za co? Za nadmierną seksualizację nowej postaci.

Riot przyznaje, że Kai’Sa epatuje swoim seksapilem, co niekoniecznie odpowiada współczesnej poprawności politycznej. Mowa tutaj o walce o równouprawnienie, godność kobiet oraz brak ich uprzedmiotowienia. W tak butnych czasach, twórcy League of Legends wydają bohaterkę, która według niektórych jest uosobieniem seksualizacji (proces, w wyniku którego wartościowanie kogoś jest dokonywane z punktu widzenia atrakcyjności seksualnej).

Riot Reav3 zwraca uwagę, że Kai’Sa mogła zostać zaprojektowana zdecydowanie lepiej. Niepotrzebnie deweloperzy poszli w stronę jej „atrakcyjności”, zamiast skoncentrować się na innych elementach. Z tego powodu przepraszają, bowiem nie chcieli nikogo urazić, czy narzucać jakiekolwiek standardy wyglądu.

O co chodzi? Riot Games ogłosiło, że nie będzie robiło nadmiernie erotycznych postaci w League of Legends, póki nie będzie to związane z ich charakterem/historią. Dlatego taka Ahri czy Evelynn są akceptowane bez problemów, a Kai’Sa budzi kontrowersje. Część graczy (poważnie!) zwraca bowiem uwagę, że jej wyidealizowany wygląd (neckline) nie ma nic wspólnego z przeszłością bohaterki. W ogóle nie wygląda jak kobieta, która przeżyła terror Pustki.

Deweloperzy tłumaczą, że mieli problem z tą postacią. Nie chcieli bowiem zaprojektować jej tak, aby wyglądała na splugawioną/skorumpowaną przez Void (tak prezentowała się na początku). Dlatego musieli balansować na cienkiej granicy i efekt widzimy sami. Twórcy zdecydowali, że tak Kai’Sa prezentuje się lepiej, chociaż nie zaprzeczają, że mogli zrobić ją inaczej.

Całość pozostawię bez komentarza :).

4 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Blue Dota Championships
  07:30
  Avalon Gaming
  vs
  Miracle
  Cs
  LOOT.BET Season 4
  Trwa
  Heretics
  vs
  SMASH
  Cs
  European Champions Cup
  Trwa
  DreamEaters
  vs
  Movistar Riders
  Cs
  V4 Future Sports Festival 2019
  Trwa
  mousesports
  vs
  E-RIVALS
  Cs
  NEST PRO: EU&CIS Qualifier
  15:30
  Illuminar
  vs
  Copenhagen Flames

Dodaj nas

Kalendarz