Nie da się lepiej rozpocząć drugiego dnia Ultraligi niż od szalonego spotkania pomiędzy Illuminar Gaming, a Actiną PACT. Przed startem tego spotkania mało kto brał pod uwagę możliwości, aby to PACT mogło wygrać w tym spotkaniu. Zdecydowanym faworytem był obrońca tytułu mistrzowskiego – Illuminar Gaming.

To jednak nie oznaczało, że gracze Actina PACT nie potrafią zaskoczyć. Przekonali się o tym gracze IG już w zaledwie czwartej minucie, kiedy to Lewus i spółka przelali pierwszą krew likwidując Delorda na dolnej linii. Na tym jednak się nie skończyło, bo PACT niespełna dwie minuty później zaatakowało na górnej linii, gdzie vvarion zapewnił drugie zabójstwo dla swojej drużyny, zabijając Ravena.

Emocje sięgnęły zenitu minutę później, kiedy to Actina PACT dołożyła do swojej puli trzecie zabójstwo na dolnej linii, zabijając po raz kolejny Delorda. Tym samym przed ósmą minutą Actina PACT prowadziła dwoma tysiącami sztuk złota. Po 13. minucie Actina PACT prowadziło 7:0, a także posiadało już ponad trzy tysiące sztuk złota przewagi.

Illuminar Gaming było w tym spotkaniu kompletnie bezradne. Zespół ten nie radził sobie nie tylko pod względem walki liniowej, ale także pod względem kontroli mapy. Zespół Veggiego nie był w stanie nawet kontrolować najważniejszych obiektów, takich jak smoki. Pierwsze zabójstwo na konto Illuminar Gaming powertowało dopiero przed 16. minutą, kiedy to Raven pokonał Gricka na górnej linii.

To jednak nie oznaczało powrotu IG do gry, bo chwilę później Dawidsonek odpowiedział, likwidując Ravena po walce w okolicy legowiska Barona. Wraz z dwudziestą minutą przewaga PACT urosła do dziewięciu zabójstw, a także prawie sześć tysięcy sztuk złota przewagi, co też było początkiem końca Illuminar Gaming.

W 22. minucie PACT zabezpieczyło pierwszego Barona i przystąpiło do decydującego ataku na swojego rywala, który po wielu wpadkach był po prostu ledwo żywym. W 24. minucie PACT zniszczyło środkowy inhibitor Illuminar, a po chwili do tej puli dołożyli ten na górnej linii. Minutę później PACT mogło świętować to nieprawdopodobne zwycięstwo przy wybuchającym Nexusie wroga. MVP tego spotkania został vvarion.