Sensacja w półfinale! Mousesports pokonuje Astralis i melduje się w finale ESL Pro League!

admin 8 grudnia 2019

Znamy już obie drużyny, które zmierzą się w finale ESL Pro League! Do szwedzkiego fnatic dołącza Mousesports, które przed momentem pokonało po zaciętym boju Astralis wynikiem 2:1.

Mousesports vs Astralis 2:1 (22:19, 9:16, 16:14)

Faworytem starcia bezsprzecznie była formacja Astralis. Duńczycy od wielu miesięcy dominują scenę CS'a, również dzisiaj byli faworytami do zwycięstwa w starciu z drużyną Karrigan'a. Myszom udało się zaskoczyć Duńczyków na pierwszej mapie, którą był Train. "Pociągi" zakończyły się po 2 dogrywkach i ta mapa trafiła na konto Mousesports. Nie pomogła tu nawet solidna gra Astralis po stronie CT, gdzie wygrali oni 10 rund. Jak wiemy od dłuższego czasu, taki wynik na mapie de_Train po stronie CT, nie gwarantuje zwycięstwa w całym spotkaniu.
Kolejna mapa została wygrane przez zespół numer 1 na świecie. Na drugiej mapie Astralis wygrało wynikiem 16:9. Duńczycy nawet przegrali pierwszą połowie wynikiem 7:8, ale po zmianie odrobili straty i doprowadzili do rezultatu 16:9 na ich korzyść.
Natomiast na decydującej trzeciej mapie padł wynik 16:14 na korzyść Mousesports. Astralis prowadziło już wynikiem 14:8, kiedy to "Myszy" zaczęły odrabiać straty! Karrigan i spółka włączyli najwyższy bieg i wygrali 8 rund z rzędu, kończąc mecz wynikiem 16:14!

Dzięki zwycięstwu, europejska drużyna zapewnila sobie udział w jutrzejszym finale, gdzie zmierzy się przeciwko fnatic. Szwedzi pokonali w pófinale Natus Vincere wynikiem 2:1. Stawką pojedynku jest czek na 250 000$, oraz zaproszenie do głównego turnieju IEM Katowice 2020! Gra jest zdecydowanie warta świeczki. Ostatnie wyniki fnatic pokazują, że wracają oni do światowego topu, dlatego też finał zapowiada się niezwykle emocjonująco. Dodatkowym ciekawym aspektem jest fakt, że finał zostanie rozegrany w formule BO5!