Spartak Moskwa kolejnym klubem piłkarskim, który inwestuje w e-sport

Spartak moskwa kibice

E-sport jako dyscyplina podczas Olimpiady stał się jakoby gwoździem do trumny dla wszystkich, którzy usilnie starali się odseparować rywalizację w tej dziedzinie od sportów uważanych za tradycyjne. Pomijając już kwestie nazewnictwa, perspektywa rywalizacji i zmagań w grach komputerowych jest coraz bardziej pociągająca dla profesjonalnych sportowców.

Potencjał drzemiący w elektronicznej rozrywce postanawiają wykorzystać co rusz to nowe kluby i organizacje sportowe. Tym razem przed szereg wystąpił Spartak Moskwa - klub z niemal stuletnią historią, o którego kibicach nieraz jest głośno przy okazji spotkań z rywalizującym zespołem CSKA Moskwa.

Drużyna postanowiła zainwestować w dywizję e-sportową, w której skład wejdą jedynie Rosjanie, byli zawodnicy RuSh3D. Oto aktualny skład reprezentacji "Spartan":

  • Anatoliy „liTTle” Yashin
  • Pavel „AERO” Surmach
  • Artem „Art” Shevchenko
  • Dmitriy „facecrack” Alekseyev
  • Anton „kibaken” Kolesnikov

Niestety, ale dzisiejszy debiut zespołu nie wypadł najlepiej i drużyna przegrała 2:0 w rywalizacji z PENTA Sports (drużyną Pawła „innocenta” Mocka). Mecz odbywał sie w ramach pierwszej edycji Headshot Cup, z pulą nagród o wartości 2,500 $. Kolejne spotkanie tego wieczoru, które odbywało się w trybie BO1, również zakończyło się klęską rosyjskiego składu. Grając przeciwko spray'n'pray przegrali 14:16 na mapie Mirage, tym samym odpadając z rywalizacji o miejsce na podium (i tracąc szansę na 1000 $ nagrody za miejsce pierwsze podczas Stream.me Gauntlet).

Cóż pozostaje tylko mieć nadzieję na to, że szczęście jednak się do nich odwróci (albo zapomnieć i na nich nie stawiać).

1 komentarzy