Spartak Moskwa kolejnym klubem piłkarskim, który inwestuje w e-sport

Spartak moskwa kibice

E-sport jako dyscyplina podczas Olimpiady stał się jakoby gwoździem do trumny dla wszystkich, którzy usilnie starali się odseparować rywalizację w tej dziedzinie od sportów uważanych za tradycyjne. Pomijając już kwestie nazewnictwa, perspektywa rywalizacji i zmagań w grach komputerowych jest coraz bardziej pociągająca dla profesjonalnych sportowców.

Potencjał drzemiący w elektronicznej rozrywce postanawiają wykorzystać co rusz to nowe kluby i organizacje sportowe. Tym razem przed szereg wystąpił Spartak Moskwa - klub z niemal stuletnią historią, o którego kibicach nieraz jest głośno przy okazji spotkań z rywalizującym zespołem CSKA Moskwa.

Drużyna postanowiła zainwestować w dywizję e-sportową, w której skład wejdą jedynie Rosjanie, byli zawodnicy RuSh3D. Oto aktualny skład reprezentacji "Spartan":

 • Anatoliy „liTTle” Yashin
 • Pavel „AERO” Surmach
 • Artem „Art” Shevchenko
 • Dmitriy „facecrack” Alekseyev
 • Anton „kibaken” Kolesnikov

Niestety, ale dzisiejszy debiut zespołu nie wypadł najlepiej i drużyna przegrała 2:0 w rywalizacji z PENTA Sports (drużyną Pawła „innocenta” Mocka). Mecz odbywał sie w ramach pierwszej edycji Headshot Cup, z pulą nagród o wartości 2,500 $. Kolejne spotkanie tego wieczoru, które odbywało się w trybie BO1, również zakończyło się klęską rosyjskiego składu. Grając przeciwko spray'n'pray przegrali 14:16 na mapie Mirage, tym samym odpadając z rywalizacji o miejsce na podium (i tracąc szansę na 1000 $ nagrody za miejsce pierwsze podczas Stream.me Gauntlet).

Cóż pozostaje tylko mieć nadzieję na to, że szczęście jednak się do nich odwróci (albo zapomnieć i na nich nie stawiać).

1 komentarzy

Mecze

 • Cs
  ESL
  Trwa
  aAa
  vs
  Vexed
  Cs
  Lootbet Cup
  Trwa
  Red Reserve
  vs
  Team Spirit
  Cs
  LOOT.BET Nations Elite Esports Cup
  Trwa
  GODSENT
  vs
  AGO GAMING
  Cs
  OMEN by HP ComicCon Bulgaria
  Trwa
  Squared
  vs
  proWince
  StarLadder ProSeries
  Trwa
  ShtanUdachi
  vs
  harleen

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki