StarLadder i PUBG Corp. łączą siły. PUBG Europe League wystartuje już w styczniu!

Pubg starladder europe league european pro 1 million

Przy okazji prezentacji pięcioletniego planu rozwoju sceny esportowej PUBG, firma odpowiedzialna za ten tytuł PUBG Corporation zapewniała, że jeszcze w tym roku poznamy pierwsze szczegóły startu zupełnie nowej ligi profesjonalnej, która będzie właśnie jednym z elementów wspomnianego planu.

Teraz wyszły na jaw przywoływane szczegóły - okazuje się, że deweloper nie próżnował i już w styczniu 2019 roku rozpoczną się pierwsze mecze w ramach PUBG Europe League, czyli nowej ligi, której współorganizatorem będzie dobrze nam znana firma ze wschodu StarLadder.

Docelowo w rozgrywkach na początek ma wziąć udział szesnaście zespołów, które rywalizować będą w trzech etapach. Z kolei same rozgrywki mają być ściśle zintegrowane z globalnym systemem profesjonalnych rozgrywek. Co ciekawe, całość będzie łudząco podobna do rozgrywek profesjonalnych scen League of Legends, jak chociażby LCS.

Wszystkie mecze w ramach ligi odbywać się będą na żywo, w specjalnie przygotowanym studiu, które znajdzie się w jednym z miast europejskich. Organizatorzy zapewnią zawodnikom zakwaterowanie oraz wyżywienie. Co więcej, gracze będą otrzymywać procent z zysków, jakie wygeneruje liga.

Wszystko to wygląda pięknie na papierze, ale czy rzeczywiście tak będzie w rzeczywistości? Patrząc na dotychczasową działalność StarLaddera, można by odnieść wrażenie, że nie ma się o co martwić, ale format samych rozgrywek moim skromnym zdaniem jest jedną wielką kopią wspominanych LCS-ów - ale może to dobrze? W końcu to sprawdzone rozwiązane, co potwierdzało zainteresowanie kibiców.

fot. PUBG Corp/StarLadder

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  2018 World Electronic Sports Games
  Trwa
  TBD
  vs
  TNC
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  Trwa
  MVP Space
  vs
  O2 Team
  Overwatch
  2018 LanStory Cup Hangzhou
  06:00
  Flag Gaming
  vs
  T1w
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  07:00
  GC Busan Wave
  vs
  Element Mystic
  Cs
  WESG 2018 SEA Finals
  09:00
  TNC
  vs
  Alpha Red

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki