Szkolna drużyna CS:GO zagra na turnieju Rainbow Six: Siege na DreamHack Winter!

1402389488

Tak ciekawej, a zarazem absurdalnej historii jeszcze chyba nie było w świecie esportu - norweska szkolna drużyna CS:GO - Minigolfgutta kompletnie przypadkiem dostała się na DreamHack WInter 2018, problem jednak w tym, że wspomniana drużyna dostała się na turniej w... Rainbow SIx: Siege.

Teraz pewnie większość z Was zastanawia się, jak do tego doszło? Otóż nasza amatorska drużyna postanowiła pewnego dnia kompletnie dla zabawy pograć w Rainbow Six: Siege, zauważyli, że są otwarte eliminacje do turnieju, więc widząc w tym okazję, na dobrze spędzony wieczór postanowili zgłosić chęć swojego udziału.

I teraz zaczyna się chyba najzabawniejsza część - nasi bohaterowie nie przegrali w produkcję Ubisoftu więcej niż 500 godzin, w zasadzie tylko jeden z graczy zbliżył się do tej liczby, pozostali przegrali od 60 do 300 godzin, co wiążę się z tym, że nie poznali wszystkich mechanik gry. Co więcej, jak sami przyznali - znają jedynie podstawy (czyt. operatorów/mapy). Zawodnicy nawet przez chwilę nie brali pod uwagę, że uda im się w jakikolwiek sposób awansować do głównego turnieju - przynajmniej do momentu aż ich kapitan nie odebrał pewnego telefonu.

W słuchawce odezwal się przedstawiciel organizatora całej imprezy i... zaprosił formację na turniej, stwierdzając, że - uwaga - do eliminacji zgłosiła się zbyt mała liczba drużyn, a to z kolei sprawiło, że elimacje zostały anulowane. No i stało się - Minigolfgutta dostało się na DreamHack Winter 2018 bez rozegrania eliminacji.

O całej sprawie poinformował jeden z zawodników, który za pośrednictwem reddita postanowił opisać tę nieprawdopodobną sytuację. DreamHack Winter 2018 rozpocznie się już dzisiaj, w imprezie udział bierze szesnaście zespołów, które zawalczą o pulę nagród wynoszącą 50 tysięcy dolarów. Jak poradzą sobie nasi bohaterzy? Przekonamy się.

fot. DreamHack

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  raw
  vs
  tryharddota
  Cs
  Bets.net Challenger Series
  Trwa
  abv
  vs
  Elements Pro Gaming
  Leagueoflegends
  League of Legends Japan League
  Trwa
  DetonatioN FocusMe
  vs
  7th heaven
  Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  tryharddota
  vs
  abc123
  Leagueoflegends
  2019 LoL Japan League Spring
  06:00
  Rascal Jester
  vs
  Burning Core

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki