Team Ascent zawiesza swoją działalność wskutek problemów finansowych!

Ascent 730x380

Wczoraj informowaliśmy o problemach finansowych Team Ascent, które od dłuższego czasu nie było w stanie wypłacić należności swoim zawodnikom, występującym w dotychczasowej dywizji CS:GO. Natomiast dziś organizacja poinformowała w swoim oświadczeniu, że... zawiesza swoją działalność.

Na niedomiar złego wczorajszym wieczorem do sytuacji odnieśli się byli zawodnicy Team Ascent League of Legends, którzy obecnie grają pod banderą Teamu DPD. Wystosowali oni swoje oświadczenie, w którym także poddali pod wątpliwość wiarygodność Team Ascent, tłumacząc, że również nie otrzymali obiecanych im wynagrodzeń.

To wszystko sprawiło, że włodarze Ascent nie mieli innego wyjścia i musieli wystosować oficjalny komunikat, w którym potwierdzili, że problemy finansowe są prawdą, co więcej wynikają one z niewywiązania się głównego sponsora zespołu.

W tym samym oświadczeniu wyczytać możemy, że właściciele biorą winę na siebie. Co więcej, zarząd drużyny potwierdził, że będzie dążył do jak najszybszego uregulowania zaległości wobec swoich byłych zawodników. Pełne oświadczenie Ascent znajdziecie poniżej:

Decyzja o zawieszeniu działalności organizacji jest tylko chwilowa i w najbliższym czasie prawdopodobnie zakończy się jej trwałym zamknięciem. Tym samym z polskiej sceny esportowej zniknie kolejna organizacja, która jeszcze kilkanaście tygodni temu uznwana była za jedną z bardziej obiecujących inicjatyw.

0 komentarzy

Mecze

 • Leagueoflegends
  2019 Liga Portuguesa de League of Legends Split 1
  Trwa
  k1ck
  vs
  Boavista FC
  Cs
  Bets.net Challenger Series
  Trwa
  DreamEaters
  vs
  NOVA
  Leagueoflegends
  2019 LoL Pro League Spring
  10:00
  LGD
  vs
  FunPlus Phoenix
  Cs
  ESEA MDL Season 30 Australia
  10:00
  Off The Grid
  vs
  Caladrius
  Cs
  ESEA MDL Season 30 Australia
  10:00
  Tainted Minds
  vs
  aStraL

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki