Team Ascent zawiesza swoją działalność wskutek problemów finansowych!

Ascent 730x380

Wczoraj informowaliśmy o problemach finansowych Team Ascent, które od dłuższego czasu nie było w stanie wypłacić należności swoim zawodnikom, występującym w dotychczasowej dywizji CS:GO. Natomiast dziś organizacja poinformowała w swoim oświadczeniu, że... zawiesza swoją działalność.

Na niedomiar złego wczorajszym wieczorem do sytuacji odnieśli się byli zawodnicy Team Ascent League of Legends, którzy obecnie grają pod banderą Teamu DPD. Wystosowali oni swoje oświadczenie, w którym także poddali pod wątpliwość wiarygodność Team Ascent, tłumacząc, że również nie otrzymali obiecanych im wynagrodzeń.

To wszystko sprawiło, że włodarze Ascent nie mieli innego wyjścia i musieli wystosować oficjalny komunikat, w którym potwierdzili, że problemy finansowe są prawdą, co więcej wynikają one z niewywiązania się głównego sponsora zespołu.

W tym samym oświadczeniu wyczytać możemy, że właściciele biorą winę na siebie. Co więcej, zarząd drużyny potwierdził, że będzie dążył do jak najszybszego uregulowania zaległości wobec swoich byłych zawodników. Pełne oświadczenie Ascent znajdziecie poniżej:

Decyzja o zawieszeniu działalności organizacji jest tylko chwilowa i w najbliższym czasie prawdopodobnie zakończy się jej trwałym zamknięciem. Tym samym z polskiej sceny esportowej zniknie kolejna organizacja, która jeszcze kilkanaście tygodni temu uznwana była za jedną z bardziej obiecujących inicjatyw.

0 komentarzy

Mecze

 • Leagueoflegends
  2018 National Electronic Sports Tournament
  Trwa
  Suning Gaming
  vs
  TBD
  Cs
  Gfinity Elite Series Australia Season 2
  Trwa
  AVANT
  vs
  Roar
  Cs
  Alienware
  Trwa
  FURIA
  vs
  W7M
  Cs
  Asian Development League Season 1
  Trwa
  CyberZen
  vs
  TBD
  Cs
  PLG Grand Slam 2018 Oceania Open Qualifier
  08:00
  Grayhound
  vs
  ORDER

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki