Team Liquid po niesamowitej serii BO5 ogrywa mistrzów świata i awansuje do wielkiego finału Mid-Season Invitational 2019!

admin 17 maja 2019

Team Liquid właśnie zaskoczył cały świat i dokonał niemożliwego pokonując Invictus Gaming w pierwszym półfinale MSI 2019!

Team Liquid 3:1 Invictus Gaming
Pierwsza mapa od początku gry była bardzo wyrównana. W okolicach 15. minuty Invictus Gaming zaczęło świetnie egzekwować walki drużynowe i zaczęło wychodzić na prowadzenie, dzięki czemu mogli zdobyć pierwszego Barona. Dzięki wzmocnieniu mogli jeszcze lepiej wykonywać pojedynki co poskutkowało zniszczeniem pierwszego Inhibitora w 26. minucie spotkania. Jednak nic nie trwa wiecznie i IG również zaczęło popełniać błędy, które świetnie wykorzystała północno-amerykańska formacja. Raz za razem odrabiali straty wygrywając team fighty, dzięki czemu mogli zdobyć środkowy Inhibitor przeciwników, a minutę później pozyskali wzmocnienie Barona. Dwie minuty później zgładzili Starszego Smoka, pewnie wdarli się do bazy przeciwnika dolną linia i skończyli pierwszą mapę w 41. minucie.

Drugie starcie zaczynało się bardzo podobnie ale to IG posiadało tym razem jeszcze większą kontrolę. W 23. minucie spotkania zdołali zabezpieczyć pierwszego Barona i wykreowali sobie przewagę w postaci pięciu tysięcy sztuk złota. Sytuacja ta nie zniechęciła "koników", a świetną inicjatywą wykazał się CoreJJ, dzięki któremu TL mogło wyłapywać pojedynczych zawodników IG. Pomimo przewagi w złocie na korzyść IG, Team Liquid zdołał zabić Barona i wraz z jego wzmocnieniem zamknęli drugą mapę w 32. minucie.

Po przegraniu dwóch map Invictus Gaming otrząsnęło się. Zawodnicy chińskiej formacji wygrywali większość walk we wczesnym etapie gry co zaowocowało przejęciem Barona w 26. minucie spotkania, a różnica w złocie wynosiła już sześć tysięcy sztuk złota. Bez większych problemów IG skończyło grę w 33. minucie z bilansem zabójstw 24-10.

W czwartej grze od początku warunki stawiał Team Liquid. Świetnie rozegrane early-game zaowocowało dużą zaliczką w złocie, a już w 22. minucie zdołali pokonać Nashora. W dalszej części spotkania cały zespół wykazywał się świetnymi zagraniami i raz za razem walki drużynowe wpadały na konto TL. Z minuty na minutę Doublelift i spółka próbowali wejść do bazy przeciwnika ale nie podejmowali żadnych pochopnych działań, gdyż wiedzieli, że IG nadal jest groźnie. Dopiero po zabiciu drugiego Nashora Liquid zdołało zniszczyć trzeci Inhibitor i po zgładzeniu czterech przeciwników zniszczyli wrogi Nexus, tym samym awansując do wielkiego finału MSI 2019!

Jest to pierwszy tak duży sukces formacji z LCS od MSI 2016, kiedy to CLG również awansowało do wielkiego finału. Miejmy nadzieję, że jutro G2 Esports zapewni równie wielkie emocje europejskim fanom, kiedy to o godzinie 9:00 podejmą SK telecom T1!