Twitch bezkonkurencyjny! Wszystko dzięki Riot Games i Fortnite. YouTube Gaming daleko w tyle...

Twitch logo and background

Jedna z czołowych firm zajmujących się analityką i monitorowaniem branży esportowej - Newzoo przedstawiła bardzo szczegółowe i ciekawe dane dotyczące obecnej sytuacji na rynku platform streamingowych.

Z opublikowanych danych wynika, że Twitch to wciąż największa i najpopularniejsza strona, jeżeli chodzi o kwestie transmisji na żywo. Okazuje się, że od początku 2018 roku na Twitchu spędzono 228 milionów godzin oglądajac wszelkiego rodzaju transmisję esportowe. Przez ten sam okres konkurencyjny portal — YouTube Gaming wygenerował bardzo skromny wynik, bo jedynie 32 miliony godzin.

Co ciekawe 22.1 miliona godzin zostało wygenerowane przez... multistream Riot Games, który jednocześnie prowadzi transmisję na trzech platformach — Facebook, Twitch i właśnie YouTube. Idealnym przykładem jest drugi kanał generujący najwięcej godzin w YouTube - Vietnam Esports TV, który generuje... 3.2 miliona godzin. Pokazuje to, jak bardzo duża jest przepaść między obiema platformami.

Jeżeli chodzi o Twitch, to oczywiście na pierwszym miejscu jest Riot Games generujący 42.2 miliona godzin, następnie Turner, który generuje 38.6 miliona godzin. Na ostatnim miejscu podium znalazł się Starladder, który wygenerował 27 milionów godzin.

Również przy okazji tych danych możemy dowiedzieć się, które gry cieszą się największą popularnością na danej platformie. Na początek Twitch — tutaj bez większych zaskoczeń niekwestionowanym liderem wciąż jest Fortnite: Battle Royale, na oglądaniu którego spędziliśmy TYLKO w ostatnim tygodniu prawie 30 milionów godzin.  Na drugim miejscu znalazło się League of Legends, które oglądano przez 16 milionów godzin.

Z kolei na YouTube wciąż dominuje... Minecraft, którego oglądano przez 18.4 miliona godzin, jednak z dnia na dzień doganiany jest przez produkcję Epic Games, które notuje wyniki w okolicy 17.3 milionów godzin.

 

1 komentarzy

Mecze

 • Cs
  United Masters League
  17:00
  3DMAX
  vs
  LDLC
  Cs
  Pixel.bet Brawl: Nordic vs. Europe
  17:00
  x-kom
  vs
  NoChance
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  Pepega
  vs
  One Tricks
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  EZ Clap
  vs
  Swaglord Mastermind Alpha Genius Champions of the
  Cs
  United Masters League
  19:00
  AGO
  vs
  Red Reserve

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki