Ultraliga: Illuminar Gaming z awansem do półfinałów!

Maxresdefault

Przedostatni dzień siódmego tygodnia Ultraligi za nami. Faza podstawowa rozgrywek jest na ostatniej prostej, jednak wczorajsze spotkania nie przyniosły odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytanie - kto z grupy spadkowej dołączy do R-SIXTEAM w rundzie play-off?

Skoro już przy R-SIXTEAM jesteśmy, to podopieczni Avahira po raz pierwszy od dwóch tygodni ponieśli klęskę w swoim pojedynku. Co ciekawe, pogromcą Shlatana i spółki została... Wisła Płock. W samym głosowaniu na Wisłę postawiło jedynie 21% głosujących, z kolei na R-SIXTEAM miażdżące 79%. MVP spotkania został Dzondzy.

Równie ciekawie wyglądało spotkanie pomiędzy Piast Gliwice, a Valkirią Esports - oba zespoły w przedmeczowym głosowaniu otrzymały niemalże identyczną ilość głosów, ze wskazanie na drużynę Snoowera - Piast otrzymał 49% głosów, a Valkirai 51%. Jeżeli chodzi o samo starcie, to Piast popisał się i kompletnie zdeklasował swojego rywala, windując swoję szansę na awans do play-offów. Valkiria ponosząc klęskę w tym spotkaniu przekreśliła swoje szanse na ewentualny awans do rundy play-off. MVP spotkania został Sinmivak.

Trzecim pojedynkiem minionego dnia było starcie pomiędzy obecnym liderem - Illuminar Gaming a Szatą Maga. W głosowaniu zdecydowana większość postawiła na Delorda i spółkę - 61%, z kolei na Szatę Maga postawiło jedynie 39% osób. Samo starcie było niezwykle jednostronne, IG po raz kolejny pokazało klasę i wygrało to spotkanie, zapewniając sobie awans do półfinałów. MVP został Humanoid.

Natomiast wtorek zamknęliśmy kolejnym jednostronnym pojedynkiem pomiędzy Pompą Team a Akademią. W głosowaniu 58% osób postawiło na Kashtelana i spółkę, a 42% zdecydowało się obstawić zwycięstwo Akademii. MVP spotkania został Mystiques.

Natomiast dziś ostatni dzień fazy podstawowej - już wieczorem dowiem się, kto zapewni sobie awans do rundy play-off. Poniżej harmonogram dzisiejszych spotkań.

fot. Ultraliga

0 komentarzy

Mecze

 • 2019 GrandMasters S2 Americas
  02:00
  fr0zen
  vs
  Zalae
  Cs
  M.Game League
  Trwa
  Elements Pro Gaming
  vs
  a114u
  Dota
  2019 The International
  04:00
  TBD
  vs
  TBD
  Overwatch
  2019 Overwatch League
  04:15
  Los Angeles Gladiators
  vs
  Los Angeles Valiant
  Dota
  2019 The International
  08:00
  TBD
  vs
  TBD

Dodaj nas

Kalendarz