Ultraliga: Illuminar Gaming z awansem do półfinałów!

Maxresdefault

Przedostatni dzień siódmego tygodnia Ultraligi za nami. Faza podstawowa rozgrywek jest na ostatniej prostej, jednak wczorajsze spotkania nie przyniosły odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytanie - kto z grupy spadkowej dołączy do R-SIXTEAM w rundzie play-off?

Skoro już przy R-SIXTEAM jesteśmy, to podopieczni Avahira po raz pierwszy od dwóch tygodni ponieśli klęskę w swoim pojedynku. Co ciekawe, pogromcą Shlatana i spółki została... Wisła Płock. W samym głosowaniu na Wisłę postawiło jedynie 21% głosujących, z kolei na R-SIXTEAM miażdżące 79%. MVP spotkania został Dzondzy.

Równie ciekawie wyglądało spotkanie pomiędzy Piast Gliwice, a Valkirią Esports - oba zespoły w przedmeczowym głosowaniu otrzymały niemalże identyczną ilość głosów, ze wskazanie na drużynę Snoowera - Piast otrzymał 49% głosów, a Valkirai 51%. Jeżeli chodzi o samo starcie, to Piast popisał się i kompletnie zdeklasował swojego rywala, windując swoję szansę na awans do play-offów. Valkiria ponosząc klęskę w tym spotkaniu przekreśliła swoje szanse na ewentualny awans do rundy play-off. MVP spotkania został Sinmivak.

Trzecim pojedynkiem minionego dnia było starcie pomiędzy obecnym liderem - Illuminar Gaming a Szatą Maga. W głosowaniu zdecydowana większość postawiła na Delorda i spółkę - 61%, z kolei na Szatę Maga postawiło jedynie 39% osób. Samo starcie było niezwykle jednostronne, IG po raz kolejny pokazało klasę i wygrało to spotkanie, zapewniając sobie awans do półfinałów. MVP został Humanoid.

Natomiast wtorek zamknęliśmy kolejnym jednostronnym pojedynkiem pomiędzy Pompą Team a Akademią. W głosowaniu 58% osób postawiło na Kashtelana i spółkę, a 42% zdecydowało się obstawić zwycięstwo Akademii. MVP spotkania został Mystiques.

Natomiast dziś ostatni dzień fazy podstawowej - już wieczorem dowiem się, kto zapewni sobie awans do rundy play-off. Poniżej harmonogram dzisiejszych spotkań.

fot. Ultraliga

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  2018 World Electronic Sports Games
  Trwa
  TBD
  vs
  TNC
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  Trwa
  MVP Space
  vs
  O2 Team
  Overwatch
  2018 LanStory Cup Hangzhou
  06:00
  Flag Gaming
  vs
  T1w
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  07:00
  GC Busan Wave
  vs
  Element Mystic
  Cs
  WESG 2018 SEA Finals
  09:00
  TNC
  vs
  Alpha Red

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki