Ultraliga: Pompa Team wygrywa z Szatą Maga i umacnia się na fotelu lidera!

Pompa

Za nami kolejny dzień zmagań najlepszych polskich drużyn w ramach trzeciego tygodnia Ultraligi. We wczorajszych spotkaniach nie zabrakło emocji i zaciętej walki, o której za chwile opowiemy.

Nasze podsumowanie rozpoczynamy od spotkania pomiędzy Illuminar Gaming a Valkiria Esports. Spotkanie to było niezwykle interesujące za sprawą wczesnej fazy gry, gdzie Snoower i spółka kompletnie zdominowali swojego rywala. Niestety doświadczenie Mistrzów Polski było na tyle duże, że po wejściu w późną fazę rozgrywki udało im się wyczekać na błąd rywala, a następnie pokonać go w walce drużynowej i przejąć fioletowe wzmocnienie, co zaprowadziło ich prosto do zwycięstwa.

Gorzej wyglądało spotkanie pomiędzy Pompą Team a Szatą Maga. Tutaj od początku nie uświadczyliśmy zbyt wielu emocji ani akcji. Jednak pomimo tego to gracze Pompy dyktowali warunki, lepiej kontrolując mapę i wychodząc na lekkie prowadzenie. Po raz kolejny duet Puki style i Mystiques sprawił, że na dolnej linii Pompa wręcz dominowała duet rywala. W okolicy 20. minuty Inspired i spółka zdecydowali się zaryzykować i udali się na Barona, zabijając trzech rywali, jednak tracąc przy tym wzmocnienie.

Przejęcie Barona pomogło Szacie Maga przetrwać, a nawet wrócić do gry, niestety wciąż dużym zagrożeniem był Puki, który w tym spotkaniu grał na wręcz mistrzowskim poziomie. To właśnie koniec-końców jego determinacja pozwoliła Pompie wyszarpać upragnione zwycięstwo i podtrzymać swoją dominację w pierwszym sezonie Ultraligii.

Z kolei w starciu klubów polski lepszym okazali się gracze Piast Gliwice, którzy po stosunkowo wyrównanym boju pokonali Wisłę Płock. Gracze Piasta radzili sobie na ogół lepiej, na ich korzyść przemawiały lepsze postacie i dobra kontrola mapy. Jednak jak to bywa, w pewnym momencie zespół się pogubił i stracił kontrolę nad sytuacją, to wykorzystała Wisła, który błyskawicznie powróciła do spotkania. Niestety zabrakło staranności i przy kolejnych potyczkach lepiej wychodził Rektiv i spółka, co ostatecznie zapewnił im zwycięstwo.

Wieczór zakończyliśmy ponad 50-minutowym starciem pomiędzy R-SIX Team a Akademią Ultraligi. Spotkanie to było niezwykle szalone, wyrównane i pełne zwrotów akcji. Każda z drużyn notowała lepsze i gorsze momenty, jednak koniec-końców przy odrobinie szczęścia gracze Akademii byli w stanie postawić kropkę nad I, ostatecznie wygrywając to starcie.

fot. Ultraliga

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  United Masters League
  Trwa
  expert
  vs
  AGO
  Cs
  Pixel.bet Brawl: Nordic vs. Europe
  17:00
  x-kom
  vs
  NoChance
  Cs
  United Masters League
  17:00
  3DMAX
  vs
  LDLC
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  Fortnite Flossers
  vs
  For Fun Feeders
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  EZ Clap
  vs
  Swaglord Mastermind Alpha Genius Champions of the

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki