Valve: Ograniczenie w wymianie przedmiotów w CS:GO ma na celu ochornę przed oszustwami

A5d43724 91df 45fa 9892 cd67de79820f

Dzisiaj na serwerach Steam pojawiła się kolejna aktualizacja CS:GO. Jak zwykle znalazły się w niej poprawki do map, a także naprawiono wiele błędów. Jednak w samej aktualizacji znalazło się coś, co wzbudziło kontrowersje wśród graczy.

Okazuje się, że Valve w najnowszej aktualizacji wprowadziło ograniczenie w wymianie przedmiotów w CS:GO. Od teraz każdy przedmiot, który wymieniliśmy z innym użytkownikiem, otrzymuje 7-dniową blokadę na jego dalsze przekazanie.

Zmiana ta wywołała ostra reakcję społeczności gry, która nie potrafi zrozumieć zasadności takiej decyzji. Jednak nie ma co się oszukiwać, zmiana ta ma na celu ograniczenie poniekąd hazardu w grze i związanych z tym oszustwami.

Dla wielu tysięcy graczy CS:GO handlowanie skinami to głównie zajęcie, z którego co sprytniejsi są w stanie zarobić bardzo dużą ilość pieniędzy. Poza tym faktem skiny wykorzystywane są do obstawiania meczów, jak również używa się ich w wirtualnych kasynach, czy ruletkach. Dlatego też nic dziwnego, że zmiana ta całkowicie niepodobna się społeczności.

Dlatego też Valve poniekąd zbombardowane negatywnymi wpisami graczy postanowiło wydać oficjalne oświadczenie. Dowiedzieć się możemy z niego przede wszystkim, że celem takiego działania jest wyeliminowanie możliwości wszelkich oszustw poprzez system wymiany. Deweloper argumentuje to tym, że w ostatnim czasie powstało mnóstwo stron, które po przed automatyczny system wymiany oszukiwało swoich użytkowników.

Dlatego też firma w trosce o przedmioty swoich graczy postanowiła podjąć takie działanie. W oświadczeniu zawarto także potwierdzenie co do tego, że Valve dalej będzie monitorować sytuację i jest otwarte na wszelkie propozycje swoich graczy. Niewykluczone, że w przyszłości uda się wypracować inne, być może lepsze rozwiązanie, które nie ograniczy możliwości handlu między graczami, a jednocześnie ukróci wszelkie nadużycia.

Pełne oświadczenie Valve w języku Angielskim znajdziecie na oficjalnej stronie pod TYM adresem.

A jak Wy uważacie — Czy nowe rozwiązanie od Valve faktycznie przyczyni się do zmniejszenia liczby oszustw?

3 komentarzy

Mecze

 • Cs
  StarSeries i-League Season 7 North America Qualifier
  Trwa
  eUnited
  vs
  Rogue
  Dota
  2018 World Electronic Sports Games
  Trwa
  TBD
  vs
  TNC
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  05:00
  MVP Space
  vs
  O2 Team
  Overwatch
  2018 LanStory Cup Hangzhou
  06:00
  Flag Gaming
  vs
  T1w
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  07:00
  GC Busan Wave
  vs
  Element Mystic

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki