Valve: Ograniczenie w wymianie przedmiotów w CS:GO ma na celu ochornę przed oszustwami

A5d43724 91df 45fa 9892 cd67de79820f

Dzisiaj na serwerach Steam pojawiła się kolejna aktualizacja CS:GO. Jak zwykle znalazły się w niej poprawki do map, a także naprawiono wiele błędów. Jednak w samej aktualizacji znalazło się coś, co wzbudziło kontrowersje wśród graczy.

Okazuje się, że Valve w najnowszej aktualizacji wprowadziło ograniczenie w wymianie przedmiotów w CS:GO. Od teraz każdy przedmiot, który wymieniliśmy z innym użytkownikiem, otrzymuje 7-dniową blokadę na jego dalsze przekazanie.

Zmiana ta wywołała ostra reakcję społeczności gry, która nie potrafi zrozumieć zasadności takiej decyzji. Jednak nie ma co się oszukiwać, zmiana ta ma na celu ograniczenie poniekąd hazardu w grze i związanych z tym oszustwami.

Dla wielu tysięcy graczy CS:GO handlowanie skinami to głównie zajęcie, z którego co sprytniejsi są w stanie zarobić bardzo dużą ilość pieniędzy. Poza tym faktem skiny wykorzystywane są do obstawiania meczów, jak również używa się ich w wirtualnych kasynach, czy ruletkach. Dlatego też nic dziwnego, że zmiana ta całkowicie niepodobna się społeczności.

Dlatego też Valve poniekąd zbombardowane negatywnymi wpisami graczy postanowiło wydać oficjalne oświadczenie. Dowiedzieć się możemy z niego przede wszystkim, że celem takiego działania jest wyeliminowanie możliwości wszelkich oszustw poprzez system wymiany. Deweloper argumentuje to tym, że w ostatnim czasie powstało mnóstwo stron, które po przed automatyczny system wymiany oszukiwało swoich użytkowników.

Dlatego też firma w trosce o przedmioty swoich graczy postanowiła podjąć takie działanie. W oświadczeniu zawarto także potwierdzenie co do tego, że Valve dalej będzie monitorować sytuację i jest otwarte na wszelkie propozycje swoich graczy. Niewykluczone, że w przyszłości uda się wypracować inne, być może lepsze rozwiązanie, które nie ograniczy możliwości handlu między graczami, a jednocześnie ukróci wszelkie nadużycia.

Pełne oświadczenie Valve w języku Angielskim znajdziecie na oficjalnej stronie pod TYM adresem.

A jak Wy uważacie — Czy nowe rozwiązanie od Valve faktycznie przyczyni się do zmniejszenia liczby oszustw?

3 komentarzy

Mecze

 • Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  raw
  vs
  tryharddota
  Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  tryharddota
  vs
  abc123
  Leagueoflegends
  League of Legends Japan League
  Trwa
  DetonatioN FocusMe
  vs
  7th heaven
  Dota
  2019 MDL Macau
  06:00
  Evil Geniuses
  vs
  Virtus.pro
  Leagueoflegends
  2019 LoL Japan League Spring
  06:00
  Rascal Jester
  vs
  Burning Core

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki