Klamka zapadła. Valve wprowadza zmiany w polityce prywatności Steam

V steam 760x428

W obliczu ostatnich kontrowersyjnych wydarzeń wokół prywatności danych użytkowników, Valve postanowiło znacząco zmienić swoją politykę prywatności. Zmianie uległy wszystkie dane, które mogliśmy obserwować dzięki Steam API.

Do tej pory każda z osób mogła bez większych problemów przeglądać dane użytkowników, takie jak osiągnięcia, listę gier, poszczególne przedmioty czy chociażby czas spędzony w danej grze. Również każda osoba mogła zobaczyć, kiedy i jakie gry zakupiliśmy.

Tym samym we wprowadzonej wczoraj aktualizacji, każdy z użytkowników Steam otrzymał możliwość ukrycia i lepszego zabezpieczenia swoich informacji. Nie ma wątpliwości, że decyzja Valve to zwyczajne dmuchanie na zimne w związku z ostatnim znaczącym zainteresowaniem użytkowników ich własnymi danymi. To z kolei jest efektem ostatnich wydarzeń wokół Facebooka i nielegalnym wykorzystaniem danych jego użytkowników.

Zmiany oznaczają również, że prawdopodobnie to koniec usług typu Steam Spy, które zapewniały dostep do ogromnej liczby danych, które gromadził właśnie dzięki Steam API. Jak informuje esportobserver, Twórca Steam Spy Sergey Galyonkin stwierdził, że działanie Valve jest kompletnie bez sensu, bo ukryli oni dane z biblioteki gier, a nie faktycznie istotne dane poufne, które wciąż są publicznie dostępne.

Prawdopodobnie to nie koniec zmian, bo wstępnie Valve planuje już kolejne, dość istotne zmiany w zbieraniu danych poprzez Steam, co ma być dostosowaniem się wchodzącym w życie regulacją Unii Europejskiej.

Zdecydowanie ochrona danych swoich użytkowników jest istotna, jednak czy waszym zdaniem wprowadzone zmiany faktycznie pomogą lepiej chronić użytkowników Steam'a?

 

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  StarSeries i-League Season 7 North America Qualifier
  Trwa
  eUnited
  vs
  Rogue
  Dota
  2018 World Electronic Sports Games
  Trwa
  TBD
  vs
  TNC
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  05:00
  MVP Space
  vs
  O2 Team
  Overwatch
  2018 LanStory Cup Hangzhou
  06:00
  Flag Gaming
  vs
  T1w
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  07:00
  GC Busan Wave
  vs
  Element Mystic

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki