Virtus.Pro dołączy do AGO Esports w Kijowie. Polacy z bezpośrednim zaproszeniem na StarSeries i-League S5!

Neo

Mamy wspaniałą wiadomość - Virtus.Pro wystąpi jednak w czasie StarSeries i-League Season 5. Wszystko za sprawą decyzji organizatorów o wystosowanie zaproszenia do trzech drużyn, wśród których znalazła się polska formacja.

Przypomnijmy, że niespełna dwa tygodnie temu wydawało się, że to definitywny koniec marzeń Polaków o awansie na kijowski turniej. NEO i spółka przegrali swój pojedynek ze Szwedzkim GODSENT w czasie internetowych kwalifikacji, co definitywnie przekreśliło ich szansę na dalszy awans.

Teraz jednak sytuacja się zmieniła, bo organizatorzy wystosowali bezpośrednie zaproszenie do trzech kolejnych zespołów, wśród których znaleźli się Gambit Esports, North i właśnie Virtus.Pro. Tym samym w czasie kijowskiego turnieju zobaczymy dwie polskie formacje — AGO Esports, które zapewniło sobie awans dzięki internetowym kwalifikacjom, a także wcześniej wspomnianych podopiecznych Kubena.

Będzie to tym samym pierwszy większy występ polaków od marca, gdzie polska drużyna walczyła podczas Intel Extreme Masters Katowice 2018. Tam niestety biało-czerwoni odpadli w fazie grupowej, przegrywając wszystkie swoje spotkania, co było bardzo bolesne dla ich fanów.

Pozostaje wierzyć, że przez niespełna dwa miesiące zawodnicy Virtus.Pro intensywnie trenowali i w czasie imprezy w Kijowie zaprezentują się ze zdecydowanie lepszej strony niż miało to miejsce w przypadku katowickiego turnieju. StarSeries i-League S5 odbędzie się między 28, a 3 czerwca w Kijowie na Ukrainie,

W turnieju powalczy 16 zespołów, o łączną pulę nagród wynoszącą 300 tysięcy dolarów. Natomiast zwycięzca całego turnieju zainkasuje 125 tysięcy.

 

0 komentarzy