Virtus.pro pokonane. Team Kinguin z awansem do ESL Pro League!

Taz kinguin eslmp2 730x380

Do walki o ostateczny awans do prestiżowej ligi ESL Pro League przystąpiły aż trzy polskie zespoły - AGO Esports, Virtus.pro oraz Team Kinguin. Niestety rywale, z jakimi mierzyli się polscy gracze okazali się zbyt silni i tym samym ostatecznie zobaczymy tylko jedną ekipę w dziewiątym sezonie EPL.

Mowa tutaj o... Team Kinguin, które wczoraj w decydującym starciu o bezpośredni awans pokonało niespodziewanie Virtus.pro. Spotkanie to odbywało się w systemie Bo3 na mapach Train, Morage oraz Nuke. Na pierwszej mapie Virtus.pro rozpoczęło od strony broniącej, a Kinguin musiało atakować. Zgodnie z oczekiwaniami Train został kompletnie zdominowany przez graczy Virtus.pro, którzy na tej mapie potrafią się odnaleźć jak nikt inny. Pierwszą połowę Virtus.pro wygrało 11:4, a w drugiej 5:1, kończąc ostatecznie to spotkanie 16:5.

Sytuacja zmieniła się na Mirage - tutaj ponownie niedźwiedzie zaczęły po stronie broniącej, jednak tym razem Kinguin miało znacznie więcej do powiedzenia i w ogólnym rozrachunku okazało się skuteczniejsze w czasie pierwszej połowy, gdzie wygrało 9:6. Po zmianie stron walka stała się niezwykle wyrównana, Virtus.pro ciągle nie odstępowało swojego rywala, jednak to Kinguin wygrywało więcej rund, co ostatecznie pozwoliło im domknąć to spotkanie, wygrywając 16:11.

Tym samym walka przeniosła się na Nuke, gdzie wszystko miało się rozstrzygnąć - tym razem stronę broniącą wybrało Kinguin, a NEO i spółka atakowali. Po raz kolejny pierwsza połowa ułożyła się lepiej dla Kinguin, które wygrało 9:6. Po krótkiej przerwie walka znowu stała się wyrównana, jednak koniec-końców to Kinguin wygrało 7:6, co ostatecznie dało im zwycięstwo 16:12 i upragniony awans do EPL.

Z kolei Virtus.pro oraz AGO Esports stracili szansę na awans do ESL Pro League. W ramach pocieszenia warto dodać, że obie te formacje otrzymały bezpośredni awans do ESEA MDL Season 30, gdzie po raz kolejny powalczą o awans do następnej edycji ESL Pro League.

fot. ESL

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  raw
  vs
  tryharddota
  Cs
  Bets.net Challenger Series
  Trwa
  abv
  vs
  Elements Pro Gaming
  Leagueoflegends
  League of Legends Japan League
  Trwa
  DetonatioN FocusMe
  vs
  7th heaven
  Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  tryharddota
  vs
  abc123
  Leagueoflegends
  2019 LoL Japan League Spring
  06:00
  Rascal Jester
  vs
  Burning Core

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki