Virtus.Pro wygrywa The Bucharest Major!

Vp v navi inside

Virtus.Pro to bez wątpienia światowa czołówka sceny esportowej Dota 2. Podopieczni Rosyjskiej organizacji po fenomenalnym występie, który zapewnił im mistrzostwo w czasie ESL One Katowice, zwyciężyli na kolejnym Majorze — The Bucharest Major.

Tym samym Virtus.Pro jest pewne udziału w tegorocznej odsłonie The International 8, co jest niewątpliwym sukcesem i powodem do dumy, bo już teraz część bukmacherów spodziewa się, że to właśnie ta formacja będzie faworytem nadchodzącego turnieju.

Rosyjsko-Ukraińska drużyna w fazie grupowej poradziła sobie bardzo dobrze, z wyjątkiem jednego potknięcia przeciwko OpTic Gaming. Jednak to nie przeszkodziło im w dalszych zmaganiach, gdzie zwyciężyli trzy następne spotkania, które zapewniły im awans do fazy playoff.

W zamkniętej fazie rozgrywek czekała nas niespodzianka, rywalem Virtus.Pro ponownie zostało OpTic Gaming. W tym spotkaniu to właśnie ekipa ze wschodu okazała się znacznie lepsza i zrewanżowała się za porażkę w fazie grupowej. Półfinałowym rywalem Solo i spółki został Team Liquid, jedna z groźniejszych formacji na tym turnieju. Na szczeście mecz ułożył się pomyśli Virtus.Pro i po dłuższej walce, to właśnie oni awansowali do wielkiego finału.

W wielkim finale przeciwnikiem VP został VGJ.Thunder, wielu spodziewało się bardzo wyrównanej walki, pełnej emocji i zwrotów akcji niestety, zamiast tego mogliśmy oglądać jak Virtus.Pro miażdzy swojego rywala i zgarnia mistrzowski tytuł, tym samym wygrywając trzeciego Majora z czterech, które odbyły się w ostatnim czasie.

0 komentarzy