Virtus.pro wygrywa z Team Kinguin i jest o krok od awansu do EPL

Morelz

Za nami bardzo emocjonująca noc - wszystko za sprawą walki o ostatnie miejsca w ESL Pro League. Podczas imprezy rozgrywanej w Dallas trzy polskie zespoły walczą o to, aby móc pojawić się w tej prestiżowej lidzie podczas jej dziewiątej odsłony.

Niestety nie wszystko poszło po myśli polaków i ostatecznie ich sytuacja się skomplikowała. Virrtus.pro wieczorem czasu polskiego przystąpiło do pojedynku z Team 3DMAX. Spotkanie to odbywało się w ramach finału ESEA MDL Season 29 Europe i stawką tego spotkania był bezpośredni awans do EPL.

Francuska formacja okazała się znacznie lepsza od Virtus.pro, wygrywając na Nuke 16:12, a następnie deklasując NEO i spółkę na Dust2, gdzie zwyciężyli 16:10. Tym samym to właśnie 3DMAX zapewniło sobie awans do dziewiątego sezonu EPL, a Virtus.pro zostało zmuszone do walki w relegacjach.

Lepiej wyglądało starcie z Team Kinguin, gdzie tym razem stroną dominującą było Virtus.pro. PashaBiceps i spółka zwyciężyli na Nuke 16:10, a następnie po bardzo ciężkim, wyrównanym i bratobójczym starciu wyszarpali zwycięstwo 16:14 na Mrage. Tym samym Virtus.pro już dziś o 17:00 stoczy kolejny pojedynek o bezpośredni awans do EPL - rywalem biało-czerwonych będzie OpTic Gaming.

Skoro mowa o OpTic, to minionej nocy formacja ta rozprawiła się z AGO Esports. Choć warto zaznaczyć, że OpTic miało bardzo dużo szczęścia. AGO Esports zaprezentowało się z dobrej strony i pomimo porażki 12:16 na Inferno nie poddało się i napsuło sporo krwi swojemu rywalowi, wygrywając Dust2 po dogrywkach 22:19, a następnie o włos przegrywając na Mirage po dogrywce 16:19.

Tym samym już dziś Kinguin stoczy z AGO bój o być albo nie być. Zwycięzca tego starcia awansuje do finału drabinki przegranych, gdzie stoczy walkę o miejsce w EPL z przegranym, czyli Virtus.pro/OpTic Gaming.

fot. DreamHack

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  raw
  vs
  tryharddota
  Cs
  Bets.net Challenger Series
  Trwa
  abv
  vs
  Elements Pro Gaming
  Leagueoflegends
  League of Legends Japan League
  Trwa
  DetonatioN FocusMe
  vs
  7th heaven
  Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  tryharddota
  vs
  abc123
  Leagueoflegends
  2019 LoL Japan League Spring
  06:00
  Rascal Jester
  vs
  Burning Core

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki