Virtus.pro z kolejnym cennym zwycięstem w ESEA MDL

Virtrus.pro

Już niebawem poznamy osiem zespołów, które zawalczą w playoffach ligi ESEA. Na dobrej drodze do osiągnięcia tego sukcesu jest Virtus.pro. Polska formacja po zaciętym pojedynku pokonała zespół Fragsters (22:18). W chwili obecnej również Team Kinguin znajduje się w tym gronie drużyn, utrzymujących się w gronie ćwierćfinalistów.

Spotkanie zostało rozegrane w formacie best of 1, a mapą tego spotkania był de_dust2. Virtus.pro rozpoczęło spotkanie po stronie broniącej i zdołało wygrać rundę pistoletową poprzez rozbrojenie bomby. Jest to zdecydowany progres w wykonaniu polskich zawodników, bo często zarzucano im ogrom przegranych rund pistoletowych. Odkąd jednak dołączył do nich Kuba "Kubik" Kubiak widać znacząco poprawę przede wszystkim w tych pierwszych, jakże ważnych rundach. Niestety na szybkie przełamanie pozwoliło sobie Fragsters, nie dając szans Polakom na wypracowanie przewagi. I choć po chwili to znów Polacy zdobyli rundę, tak później duńska formacja odpowiedziała trzema skutecznymi atakami, dającymi Fragsters prowadzenie 4:2. Wyrównanie było tylko kwestią czasu, a pierwsza połowa po zaciętym pojedynku, zakończyła się minimalną przewagą Fragsters nad Virtus.pro (8:7).

Po zmianie stron, choć to Duńczycy wygrali rundę pistoletową, to jednak kolejny punkt padł już łupem Polaków. Fragsters jednak zaczęło czytać grę swych rywali i odskoczyło na kilka punktów formacji Virtus.pro. Wtedy w pogoń ruszyli polscy zawodnicy przeprowadzając kolejne udane ataki, które przybliżały ich do wygranej. Przy rezultacie 15:14 dla Virtus.pro, duńska formacja zachowała zimną krew i wyeliminowała swoich przeciwników doprowadzając tym samym do dogrywki. Dodatkowe rundy zdecydowanie lepiej zostały wykorzystane przez graczy z Polski, którzy grając konsekwentnie do samego końca wyszarpali duńskiej formacji zwycięstwo wygrywając 22:18.

fot. Dreamhack
 

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Adrenalin Cyber League 2019
  Trwa
  Winstrike
  vs
  Vega Squadron
  Dota
  2019 ESL One Mumbai
  Trwa
  TEAM TEAM
  vs
  TNC
  Cs
  Copenhagen Games 2019
  Trwa
  Epsilon
  vs
  Movistar Riders
  Cs
  Copenhagen Games 2019
  Trwa
  Gambit Youngsters
  vs
  Tricked
  Cs
  Copenhagen Games 2019 Female
  Trwa
  Crowns fe
  vs
  plan-B fe

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki