Wielkie zmiany w formacie LCS NA w 2018 roku

8f9f4c197af380ea3a82592b2dd38c5c

Wiosenny Split LCS North America 2018 może wywołać niemałe zamieszanie. Jak się okazuje, winowajcą jest odejście od systemu relegacji, wprowadzenie franczyzy. To wszystko powoduje, że w wiosennym splicie zobaczymy drużyny wybierane przez… Riot Games.

W tym momencie Riot podejmie decyzje co do ostatecznego składu rozgrywek, dokona tego na podstawie zgłoszeń zespołów, które są zainteresowane wzięciem udziały w rozgrywkach. Jak dowiedział się jeden z amerykańskich portali, aż cztery drużyny z LCS EU wyraziły chęć przeniesienia się do NA.

Według nieoficjalnych informacji tymi zespołami miałyby być: G2 Esports, Misfits, Fnatic oraz Splyce. Jednak jak zaznacza autor artykułu – jest mało prawdopodobne, aby więcej niż jedno zgłoszenie zostało rozpatrzone pozytywnie. Niestety wszystkie trzy zespołu odmówiły komentarza w tej sprawie.Podobną taktyke milczenia zastosował także Riot Games.

Cała sytuacja została zapoczątkowana przez właścicieli drużyn obecnie występujących w LCS NA. Stwierdzili oni, że pewne miejsce w tych rozgrywkach pozwoliłoby pozyskiwać lepszych i większych sponsorów. Jak widać, Riot Games postanowił zaufać intuicji właścicieli i tak o to wprowadził ich plan w życie.

Listę dziesięciu zespołów, które zobaczymy w sezonie 2018, poznamy w okolicy listopada.

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Asia DOTA2 Master League Season 2
  Trwa
  MidOpen
  vs
  EHOME.Immortal
  Cs
  StarSeries i-League Season 8
  Trwa
  North
  vs
  MIBR
  Cs
  StarSeries i-League Season 8
  Trwa
  fnatic
  vs
  mousesports
  Dota
  2019 ESL One Hamburg
  Trwa
  Alliance
  vs
  ViCi Gaming
  Dota
  2019 ESL One Hamburg
  Trwa
  Vikin.gg
  vs
  Virtus.pro

Dodaj nas

Kalendarz