World Cyber Games powaraca... NEO bohaterem klipu promującego

20190304022530 40138

Na łamach naszego portalu informowaliśmy już w przeszłości o wyjeździe Filipa “NEO” Kubskiego do krajów azjatyckich, a dokładniej do Korei… jak się później okazało nasza żywa legenda Counter-Strike'a miała wystąpić w klipie promującym World Cyber Games. Dzisiejszego dnia światło dzienne ujrzała premiera wcześniej wspomnianego nagrania do obejrzenia pod tym linkiem.

Film promujący WCG trwa około półtorej minuty, jednak widać przy nim wiele napracowania. Trzeba przyznać, że w historii światowego esportu wcześniej wymienione zawody są naprawdę wyjątkowe, co więcej nazywano je niegdyś “europejskimi igrzyskami olimpijskimi”. A jeżeli już jesteśmy w temacie historii… warto wspomnieć, że sam Filip “NEO” Kubski ma za sobą kawał wspaniałej historii w ramach gry podczas tego turnieju, ponieważ był to pierwszy z jego większych wygranych turniejów. W tamtym okresie był reprezentantem ekipy Pentagram G-Shock. Sukces powtórzono jeszcze w 2009 roku w barwach AGAiN, a także w 2011 roku, który swoją drogą był ostatnim rokiem, podczas którego CS miał miejsce na turnieju, a ten odbył się ostatni raz w 2013 roku. Najprawdopodobniej barwna historia w zawodach nadwiślańskiego zawodnika sprawiła, iż został on zaproszony do udziału w klipie. To niesamowite, że po sześciu latach powrót zalicza tak historyczne wydarzenie.

Nie można też zapomnieć, iż bezpośredni udział w półtorej minutowym klipie wziął także Jae “MOON” Ho Jang oraz YueQianga “18” Dai, którzy są zarówno legendarnymi zawodnikami w kolejno Warcraft'cie III i CrossFire jak NEO w Counter-Strike'u.

Wszelkie znaki wskazują na to, że podczas obecnie trwającego roku będziemy mogli być świadkami powrotu World Cyber Games, podczas którego wystąpią największe drużyny z całego świata. Zapewne starszym graczom, którzy interesowali się niegdyś esportem – łezka kręci się w oku.

fot. CF E-SPORTS

0 komentarzy