x-kom team zajmuje pierwszy slot na GCM w wyniku bolesnej porażki PACT w finale Meet Pointu!

admin 26 maja 2019

Dziś odbył się wielki finał turnieju Meet Point rozgrywanego na PGE Narodowym! W szrankach stanął x-kom team oraz Actina PACT. Obie formacje walczyły o awans na Games Clash Masters 2019! Do wyłonienia zwycięzcy potyczka ta wymagała tylko dwóch map, a był nią Train oraz Nuke. Zawodnicy spod bandery PACT ponieśli porażkę wynikiem 2:0 i jednocześnie pozwolili x-kom team zostać pierwszym oficjalnym uczestnikiem wrześniowego GCM!

Train rozpoczął się od zwycięskiej pistoletówki ze strony Oskara „oskarisha” Stenborowskiego i spółki. Standardowo triumfatorzy dołożyli także jedną rundę z lepszym ekwipunkiem. W kolejnych minutach mogliśmy oglądać całkiem wyrównaną walkę, ponieważ PACT wymieniał się punktami ze swoim przeciwnikiem. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się z bilansem 8:7 dla Dawida “lunAtica” Cieślaka i jego kolegów.

Drugą część inauguracyjnej mapy w piękny sposób zaczęli zawodnicy spod bandery x-kom teamu, gdyż zgarnęli pod rząd aż pięć oczek! PACT przerwał na moment dobrą passę swojego oponenta, lecz do końca mapy nie lada wyczynem było stłumienie zapału “X-ów”. Mimo, iż partnerzy Actiny z każdą minutą radzili sobie coraz lepiej to przewaga x-kom teamu zrobiła swoje. Paweł “reatz” Jańczak i spółka zwyciężyli Traina wynikiem 16:13.

Drugą mapą był Nuke i potyczka na tej mapie… zupełnie nie przypominała potyczki finałowej. Zapewne większość kibiców nie tego oczekiwała po kulminacyjnym starciu. Gracze x-kom teamu dosłownie zmiażdżyli swoich przeciwników. W pierwszej połowie już od samego początku było widać ich przewagę na tej mapie, zwłaszcza, iż ostatecznie przed zamianą stron mogliśmy zobaczyć wynik 12:3.

Gdy gracze Actiny PACT mieli pokazać swoje umiejętności po stronie defensywnej i dostarczyć widzom choćby jeszcze odrobinę emocji, znów mogliśmy oglądać lepszy x-kom team. Po zamianie stron PACTowicze już ani razu nie doszli do słowa w wyniku czego ponieśli bolesną porażkę – 16:3.

Tak oto prezentuje się ostateczna klasyfikacja turnieju Meet Point na PGE Narodowym: