Xizt opuści Ninjas in Pyjamas i zostanie graczem Fnatic?

Maxresdefault

Czyżby czekał nas jeden z najbardziej spektakularnych transferów w historii europejskiej sceny Counter-Strike: Global Offensive? Prawdopodobnie tak, wszystko za sprawą ostatnich doniesień Flickshot.fr, jednego z największych Francuskich portali.

Według rewelacji ujawnionych przez portal wynika, że Fnatic postanowiło zakontraktować legendarnego zawodnika innej Szwedzkiej organizacji Ninjas in Pyjamas — Richarda „Xizta” Landströma. Zawodnik NIP-u miałby zastąpić grającego w obecnym składzie Maikila „Goldena” Selima.

Jeżeli spojrzymy na ostatnie wyniki Fnatic, to jest to dosyć zaskakujące, w końcu wygrali oni niespełna dwa tygodnie temu Katowicki turniej — Intel Extreme Master World Championship. Szwedzi pokonali w wielkim finale FaZe Clan, tym samym zaskakując chyba wszystkich.

Nieoficjalnie mówiło się, że Golden przygotowywał się do zakończenia współpracy z Fnatic na długo przed rozpoczęciem zmagań na IEM. Powodem tej decyzji miały być nie najlepsze wyniki, jakie w ostatnim czasie odnosiła drużyna. Jednak nigdy informację te nie znalazły potwierdzenia. Wydawało się, że po fenomenalnym występie w Katowicach sytuacja ulegnie zmianie i ostatecznie Golden nie opuści szeregów zespołu, jednak jak widać, włodarze Fnatic zdania nie zmienili.

Wiele osób stwierdza, że przyczyną takiej decyzji może być trudność w komunikacji między Goldenem a resztą zawodników. Teraz wszystko wskazuje na to, że zastąpi go 27-letni zawodnik, który z Ninjas in Pyjamas związany był od ponad sześciu lat, czyli od samego początku drużyny NIP-u w CS:GO.

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Alienware Liga Pro Gamers Club - SEP/18
  01:00
  DETONA
  vs
  C4
  Cs
  ESEA MDL Season 29 North America
  02:00
  Forty Six and 2
  vs
  AZIO
  Cs
  Alienware Liga Pro Gamers Club - SEP/18
  02:00
  Isurus
  vs
  Good Fellas
  Cs
  Alienware Liga Pro Gamers Club - SEP/18
  03:00
  Wild
  vs
  Imperial
  Cs
  ESEA MDL Season 29 North America
  03:00
  Swole Patrol
  vs
  Fam143

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki