Xizt opuści Ninjas in Pyjamas i zostanie graczem Fnatic?

Maxresdefault

Czyżby czekał nas jeden z najbardziej spektakularnych transferów w historii europejskiej sceny Counter-Strike: Global Offensive? Prawdopodobnie tak, wszystko za sprawą ostatnich doniesień Flickshot.fr, jednego z największych Francuskich portali.

Według rewelacji ujawnionych przez portal wynika, że Fnatic postanowiło zakontraktować legendarnego zawodnika innej Szwedzkiej organizacji Ninjas in Pyjamas — Richarda „Xizta” Landströma. Zawodnik NIP-u miałby zastąpić grającego w obecnym składzie Maikila „Goldena” Selima.

Jeżeli spojrzymy na ostatnie wyniki Fnatic, to jest to dosyć zaskakujące, w końcu wygrali oni niespełna dwa tygodnie temu Katowicki turniej — Intel Extreme Master World Championship. Szwedzi pokonali w wielkim finale FaZe Clan, tym samym zaskakując chyba wszystkich.

Nieoficjalnie mówiło się, że Golden przygotowywał się do zakończenia współpracy z Fnatic na długo przed rozpoczęciem zmagań na IEM. Powodem tej decyzji miały być nie najlepsze wyniki, jakie w ostatnim czasie odnosiła drużyna. Jednak nigdy informację te nie znalazły potwierdzenia. Wydawało się, że po fenomenalnym występie w Katowicach sytuacja ulegnie zmianie i ostatecznie Golden nie opuści szeregów zespołu, jednak jak widać, włodarze Fnatic zdania nie zmienili.

Wiele osób stwierdza, że przyczyną takiej decyzji może być trudność w komunikacji między Goldenem a resztą zawodników. Teraz wszystko wskazuje na to, że zastąpi go 27-letni zawodnik, który z Ninjas in Pyjamas związany był od ponad sześciu lat, czyli od samego początku drużyny NIP-u w CS:GO.

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Americas Minor North America Closed Qualifier - IEM Katowice 2019
  Trwa
  Rogue
  vs
  EnVy
  Leagueoflegends
  League of Legends Championship Series North America
  Trwa
  Counter Logic Gaming
  vs
  Echo Fox
  Leagueoflegends
  League of Legends Master Series
  Trwa
  Hong Kong Attitude
  vs
  Flash Wolves
  Cs
  WESG 2018 SEA Finals
  Trwa
  Revolution
  vs
  VTE
  Dota
  WESG
  Trwa
  SG esports
  vs
  Argentina

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki