Zawodnicy Space Solidiers wygrywają europejskiego Minora

admin 6 listopada 2017

Turecki zespół Space Solidiers pokonał w finale 2:0 EnVyUs. Dzięki zajęciu pierwszego miejsca na organizowanym w Bukareszcie turnieju rangi Minor, drużyna wzbogaciła się o 30,000$. Obie drużyny dzięki awansowaniu do finału zagwarantowały sobie miejsce w kwalifikacjach do najbliższego Majora.

Ahmet "paz" Karahoca oraz jego koledzy z drużyny byli uważani za faworytów turnieju. W finałowym spotkaniu zdominowali francuzów, czym obwieścili wszystkim znawcom sceny eSportowej CS:GO, że trzeba się z nimi liczyć. Pierwsza mapa jaka została rozegrana to Cobblestrone, mapa wybrana przez Space Soldiers i łatwo przez nich wygrana wynikiem 16:5. Vincent 'Happy' Schopenhauer jako swoją mapę wybrali Inferno. Tutaj też francuscy zawodnicy nie zaprezentowali się z najlepszej strony i przegrali wybraną przez siebie mapę 10:16.

Warto też wspomnieć o dwóch polskich drużynach AGO oraz Pride, które dzielnie walczyły z utytułowanymi rywalami. Zabrakło jednak trochę doświadczenia – można to było zauważyć przy spotkaniu AGO przeciw EnVyUs, gdzie naszym rodakom brakowało skupienia oraz opanowania