Post thumbnail

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez nasz portal, Polsat Games wygrał przetarg z ESL na tworzenie oficjalnej ligi w Polsce, wspieranej przez Riot Games. Zwycięzca ligi ma zapewniony awans do European Masters.

Kilka dni temu ukazał się wywiad, w którym dyrektor zarządzający Frenzy – Bartosz Pawlik wspomniał o wygraniu ważnego dla Polsat Games przetargu. Informacja została potwierdzona przez żonę Freyderyka Veggie Kozioła – komentatora Ultraligi, na jego własnej grupie facebookowej. Co to oznacza dla polskiej sceny esportowej?

Przede wszystkim zmieni się główna firma prowadząca najważniejszą ligę w Polsce. Wcześniej współpracę z Riot Games uzyskało ESL, jednak wejście na rynek Polsat Games wraz ze znacznym zapleczem finansowym oraz własnym, profesjonalnym studio, całkowicie zmieniło preferencje przetargu. Ważnym aspektem dla organizatorów ligi jest możliwość przyznania awansu do European Masters, dla zwycięzcy ligi.

Początkowo mówiło się o rywalizacji w przetargu przez trzy podmioty – Polsat Games, ESL oraz FEC. Ostatni z organizatorów został daleko w tyle, tym bardziej, że PLE wygląda obecnie na najsłabszą ligę w Polsce, a do tego dochodzą jeszcze problemy kadrowe. Główną bitwę z Polsat Games miał stoczyć ESL, jednak pierwszy sezon Ultraligi, zorganizowany na zupełnie innym poziomie technicznym dużo wyjaśnił.

Krążą plotki, jakoby do Polski miała zawitać akademia organizacji z LEC – Rogue, która tylko może przysłużyć się w rozwój polskiej sceny League of Legends. Co do oficjalnego potwierdzenia wszytkich informacji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

fot. Polsat Games