Post thumbnail

Nieoficjalnie: zews prowadzi rozmowy z Evil Geniuses

Marcin Kapusta 9 kwietnia 2020

Według dziennikarza DLBTAP – Jarka „DeKaya” Lewisa, Wilton „zews” Prado prowadzi zaawansowane rozmowy z Evil Geniuses o stanowisku trenera!

Francuski dziennikarz – Jarek Lewis twierdzi:

Amerykańska organizacja jest w trakcie rozmowy, aby potencjalnie podpisać byłego szkoleniowca MIBR – Wiltona Brado. Nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji, czy się przyłączy, czy nie, ale zews ćwiczył wczoraj z zespołem tarika.

Zews był trenerem obecnego rdzenia brazylijskiej formacji, gdy w 2016 roku ze swoimi podopiecznymi wygrał dwa Majory, a rok później odszedł do Teamu Liquid. Z tą organizacją współpracował 2 lata, po czym w 2018 roku dołączył do MIBR. W czasie pracy w Liquid jego podopieczni wygrali cs_summit 2 i SuperNova Malta 2018, ale nie udało im się zwyciężyć żadnych większych turniejów międzynarodowych. Po powrocie do Made in Brazil, najlepsze wyniki przyniosły występy półfinałowe na IEM Major Katowice w 2019 roku oraz na IEM Sydney.

Evil Geniuses niedawno zwolnili swojego trenera – Cheta „ImAPet” Singha, po tym jak miał konflikt z Peterem Jarguzem i Tarikiem Celikiem. Podopieczni ImAPeta wygrali m.in. IEM Shanghai 2018, ESL One New York 2019 i StarSeries Season 8.

Jeżeli plotki potwierdzą się, skład Evil Geniuses będzie wyglądał następująco

  • 🇺🇸 Tarik „tarik” Celik
  • 🇺🇸 Ethan „Ethan” Arnold
  • 🇧🇬 Tsvetelin „CeRq” Dimitrov
  • 🇺🇸 Vincent „Brehze” Cayonte
  • 🇨🇦 Peter „stanislaw” Jarguz
  • 🇧🇷 Wilton „zews” Prado (trener)

 

Fot. StarLadder