Post thumbnail

Odświeżona wersja Cache’a nadchodzi? FMPONE ukończył prace!

admin 21 maja 2019

Nowy Cache nadchodzi! Twórca jednej z najchętniej granych map w Counter-Strike: Global Offensive – Shawn „FMPONE” Snelling, umieścił w swoich social mediach informację, która niemal jednoznacznie wskazuje na to, iż Cache jest gotowy do gry.

Poza powyższym zdjęciem nie uzyskaliśmy na chwilę obecną żadnych innych informacji. Nie wiadomo nam nawet kiedy najświeższe owoce pracy FMPONE’a będą oficjalnie dostępne w grze, ani w jakim stopniu mapa uległa zmianie. Oczywiście wyjątkiem są publikowane w mediach społecznościowych i na YouTubie materiały, które pokazywały niektóre zmiany na mapie, lecz nie wiemy jak całość prezentuje się w finalnej odsłonie.

O pracach na CS’owej mapie wiemy już od kilku dobrych miesięcy, bo sam “architekt” przypadkiem ujawnił prace nad Cache’em. Cała ta sytuacja miała miejsce na jednym z jego transmisji na żywo w serwisie Twitch, gdy podczas próby zmiany okna, Snelling, przypadkowo wywołał na widok Steamową aplikację służącą do zapisywania zrzutów ekranu. Na screenshotach mogliśmy zobaczyć wiele nowych tekstur i znanych z obecnej wersji mapy lokacji.

Od 29 marca Vertigo oficjalnie zastępuje Cache w puli map turniejowych. Nowy twór Valve mogliśmy zobaczyć już na paru większych turniejach i wydarzeniach. Już od wprowadzenia samej zmiany duża część społeczności CS:GO wyraża do niej swoje niezadowolenie, jednocześnie wskazując, iż lepszy w roli mapy turniejowej okazałby się Biome, Abbey lub Subzero.