Post thumbnail

Wczoraj oficjalnie zaprezentowany listę uczestników zbliżającego się wielkimi krokami pierwszego sezonu Ultraligi. Ku zaskoczeniu wielu doszło do olbrzymiej ilości zmian i spośród wszystkich drużyn, jakie występowały w minionym roku pozostały tylko dwie – Illuminar Gaming oraz Wisła Płock.

Okazuje się, że z rozgrywkami pożegnały się takie formacje jak Valkiria Esports, Szata Maga, Pompa Team oraz Akademia czy Piast Gliwice Esports. Oczywiście warto wspomnieć także o R-SIXTEAM, czyli formacji, która kilka dni temu ogłosiła, że zdecydowała się wycofać ze zbliżającego sięsezonu Ultraligi.

Z kolei teraz w Ultralidze pojawi się kilka ciekawych formacji, między innymi – Rogue, a raczej akademia tej organizacji, w której wystąpi między innymi Paweł „Woolite” Pruski znany z Illuminar Gaming. Również w pierwszym sezonie zobaczymy INEA Esports, a także Esports Academy.

Co ciekawe, w pierwszym sezonie Ultraligi nie pojawi się Team Kinguin, zamiast tego zobaczymy Esports Performance Center. To jednak nie koniec niespodzianek, bo w zestawieniu znalazły się kolejne dwie formacje, które do tej pory były kompletnie niezwiązane ze sceną League of Legends – Actina PACT oraz PRIDE.

Pierwszy sezon Ultraligi rozpocznie się już 22 stycznia. W lidze weźmie udział osiem zespołów. Wszystkie transmisje ze spotkań dostępne będą na oficjalnym kanale Polsat Games oraz w TV.

fot. Ultraliga